Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rodzice niepełnosprawnych są poruszeni protestem

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    17.05.2018
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami” Członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami”  fot. A. Twardowska

Czy rodzicom dzieci niepełnosprawnych nie należy dawać gotówki, bo traktują swoje dzieci jak "żywe tarcze", a niektórzy mogą być "zwyrodniałymi rodzicami"? - Myślałam, że mi serce pęknie. Czy niepełnosprawny, to jakaś rzecz? - mówi pani Jolanta, mama Huberta, w reakcji na wypowiedź posła Jacka Żalka z PiS.

 

R E K L A M A

Pani Kasia, matka samotnie wychowująca swoje niepełnosprawne dziecko. Jest niezwykle poruszona tym, co się dzieje. - Pięć lat temu zwolniłam się z pracy i skupiłam się na opiece nad moją niepełnosprawną córką. To taki kontrast, jak biel i czerń. Była praca, normalna pensja, a nagle zaczęłam zostawać w domu. Do tego doszły problemy codzienne, praca już nie była odskocznią – mówi pani Kasia, mama 28-letniej Magdy. Dodaje, że na początku ciągle zastanawiała się, skąd wziąć środki na „normalne” życie? Pieniądze są nadal olbrzymim problemem. - Niech protestujący nie popuszczają, bo ostatnio popuścili i nic z tego nie wyszło, niech brną do końca – mówi Gabriela Jankowska, mama niepełnosprawnej Marty. Pozostali rodzice dodają, że działania protestujących będą skuteczne tylko wtedy, jeżeli nie wycofają się z sejmu.

Gostyńscy rodzice dzieci niepełnosprawnych współczują tym, którzy spędzają kolejne dni na korytarzach sejmowych, ale bardzo im kibicują. Są oburzeni tym, jak traktuje się protestujących. 

Prezes Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych z Pogorzeli, Jan Rogala, w pełni popiera protest i cieszy się, że już coś udało się wywalczyć. Irena Dudek, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Umysłowo „Nie Sami” z Gostynia, na co dzień pracuje społecznie z osobami niepełnosprawnymi, szczególnie intelektualnie, ale sama dziecka niepełnosprawnego nie ma, dlatego ciężko jest jej ocenić tę sytuację. Twierdzi jednak, że postulaty protestujących są słuszne. 

O temacie piszemy w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Rozmowy o nocnej prohibicji czas zacząć.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ www
  8 miesięcy temu 3
  Zabiegi rehabilitacja i inna pomoc ale pieniądze do ręki. Dlaczego tak się uparli na te pieniądze ile dzieci by dostało a ile by nie wiedziało ze rodzice pobierają . Wiem coś na ten temat . Takie troskliwe te mamusie a tyle dni siedzą z niepołnosprawnym dzieckiem w sejmie. mam niepełnosprawne w rodzinie i na pewno jego mama by go tak nie męczyła Widac chodzi o kase
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ OBSERWATOR
  8 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Ciekawy jestem ile z tego 500 zł pójdzie faktycznie na te dzieci ? nie popieram tego - formy rzeczowe jak najbardziej ale kasa do ręki to nie najlepszy pomysł.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mama
  8 miesięcy temu ocena: 75%  1
  Nigdy, ale to nigdy nie wlekłabym na jakikolwiek , zwłaszcza wielodniowy protest swojego dziecka. Pomoc się tym rodzicom należy i to już od dawna. Ale czy koniecznie poza podniesieniem zasiłku i darmowymi zabiegami dawać im jeszcze 500 zł i to od ręki? A co np. z dziećmi chorymi na raka? Im też należałoby pomóc. Rodzice tych dzieci walczą o ich życie, ale oni swoje chore dzieciaczki wiozą do szpitala, a nie na protest do sejmu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A