Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rodzinny piknik z pokazem antyterrorystycznym

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    15.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Dynamiczny pokaz antyterrorystyczny w ramach pikniku historyczno-naukowegoPiaski. Dynamiczny pokaz antyterrorystyczny w ramach pikniku historyczno-naukowego fot. A. Twardowska

Historia, nauka i pasja były hasłami przewodnimi Drugiego Rodzinnego Pikniku Historyczno-Naukowego w murach Szkoły Podstawowej w Piaskach. Chodziło o zaszczepienie pasji, pokazanie możliwości i wspólne spędzenie sobotniego (13 października) popołudnia.

 

W poszczególnych salach odwiedzający zapoznawali się między innymi z robotami Lego Mindstorms, kodowali Ozoboty i Photony, rozwijali umiejętności logiczne przy grach planszowych i oglądali policyjny sprzęt.

Na placu przed szkołą swoje stoiska mieli żołnierze i policjanci z komendy z Gostynia i Poznania. Dwóch z nich opowiadało o pracy z końmi. Był też junior leszczyńskich „Byków”, Dominik Kubera. Kibice pytali go o plany na kolejny sezon, wagę, czy cenę sprzętu. 

Na dziedzińcu odbył się też dynamiczny i głośny pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców przez antyterrorystów. Ten odbył się dzięki wizycie policjantów z Komendy Miejskiej z Poznania. Funkcjonariusze z Gostynia rozstawili natomiast swoje cieszące się zainteresowaniem stoisko tuż obok i mówili o współczesnych zagrożeniach (środki odurzające, psychotropy). Wśród „wystawców” pojawiło się też auto ze zbiorów Jana Pedy (Bugatti T40).

W salach uczestnicy oswajali się z Photonem, gdzie uczyli się programowania, logicznego myślenia i budowania wyobraźni. Poznali działanie lunety i Ozobotów, które od ubiegłego roku są we wszystkich szkołach w gminie Piaski, a także brali udział w szybkim kursie robotyki. Przy placu zabaw można było się wyszaleć, zagrać w paintball. Ci zmęczeni posilali się w kawiarence, przygotowanej przez WTZ.

Więcej w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Ten koncert to było prawdziwe show. Sławomir w Gostyniu. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!