Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Rowery u księdza? Są jeszcze wolne miejsca

› Społeczeństwo› Ze szkół 7 miesięcy temu    12.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Uczniowie gostyńskiej Uczniowie gostyńskiej "Jedynki" zostawiają rowery na skraju boiska lub u proboszcza pobliskiej fary fot. A. Fajczyk

Sporo uczniów gostyńskiej „Jedynki” dojeżdża do szkoły rowerem. Chodzi zwłaszcza o młodzież, która uczęszcza do klas VI - VIII i ma zajęcia w pomieszczeniach budynku, gdzie jeszcze niedawno mieściło się gimnazjum. Gdzie zostawiają „jednoślady”?

R E K L A M A

Albo na końcu długiego boiska, przy płocie od strony ul. Helsztyńskiego, albo na plebanii, u proboszcza pobliskiej fary, bo tam jest bezpieczniej. Ci, którzy wybierają teren szkolny, już w ubiegłym roku doświadczyli drobnych kradzieży przy swoich pojazdach. Spotkali się też z przypadkiem odkręcania śrubek, części roweru itp. Postanowiliśmy zająć się sprawą, sądząc, że na terenie szkoły nie ma stojaków dla rowerów lub jest ich zbyt mało. Sprawa została zgłoszona w urzędzie.

Wiceburmistrz Grzegorz Skorupski stwierdził, że gmina nie myślała o tym, iż w szkole może brakowac stojaków dla rowerów i oświadczył, że zajmie się problemem. Na wniosek rodziców bliżej przeanalizowaliśmy sytuację. Okazało się, że te stojaki nie są tak pilnie potrzebne, gdyż jest ich na terenie szkolnym dużo. I stoją puste w czasie, kiedy uczniowie mają lekcje. Być może wielu z nich zostawia rowery u proboszcza, gdyż nie wie, gdzie znajdują się te stojaki. A są przed nowym budynkiem „Jedynki”, z prawej strony obiektu (kiedy stoi się do niego przodem), a także przy sali sportowej.

Dyrektor szkoły Karol Skowronek potwierdza nasze spostrzeżenia i zapewnia, że na terenie szkoły wyznaczono bezpieczne miejsca wyposażone w stojaki rowerowe. Obecnie na terenie szkoły jest 58 miejsc na jednoślady. 16 z nich znajduje się przed budynkiem szkoły od strony ul. Helsztyńskiego, a 42 miejsca przy sali sportowej. Jak zauważa dyrektor „jedynki”, część z nich pozostaje wolna.

- W szkole nie ograniczono dostępu do stojaków rowerowych - mówi Karol Skowronek i zapewnia, że wybór - w którym miejscu pozostawią jednoślad - należy do uczniów.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anka
7 miesięcy temu 1
Czyli interwencja i tzw.informacja o niczym.Gdzie problem z tymi stojakami,rowerami i rodzicami?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A