Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rozbudują szkołę, czy powstanie hala?

› Aktualności ponad rok temu    17.06.2016
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Brzezie. Szkoła specjalnaBrzezie. Szkoła specjalna fot. I. Skorzybót

O to czy zarząd podjął jakąś decyzję lub dyskusję w sprawie rozbudowy o 6 izb lekcyjnych Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu dopytywał podczas sesji rady powiatu Krzysztof Deutsch.

- Do szkoły tej w poprzednich latach uczęszczało około 80 dzieci w tej chwili 130. Trzeba podjąć jakieś kroki w tej sprawie. Może są możliwości pozyskania jakiś środków zewnętrznych. Wiadomo, że nie stać nas na to, żeby z naszych środków to robić – apelował.

Odpowiedział mu starosta Robert Marcinkowski. Przypomniał wszystkim radnym, jak dużo inwestycji przeprowadzono w ostatnim czasie w placówce w Brzeziu.  – Łącznie do ZSS w Brzeziu trafiło ponad pół miliona złotych i są to pieniądze jak najbardziej uzasadnione i potrzebne. To placówka, która dobrze się rozwija, dysponuje bardzo dobrą kadrą pedagogiczną, otacza opieką te dzieci – podkreślał Robert Marcinkowski.

Przypomniał, że faktycznie kiedyś w planach pojawiła się rozbudowa, są nawet projekty, choć już mogą być nieaktualne. – Od państwa radnych będzie zależało, czy ta szkoła będzie rozbudowana, czy też nie – przyznał.

 W kuluarach powiatowych mówi się jednak raczej o hali gimnastycznej dla tej szkoły.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!