Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Ruszyli - po zawiłościach przetargowych, z dodatkową opłatą

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    3.08.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Trwa budowa nowej drogi na Pożegowie w Gostyniu - ul.Psarskiego i DabińskiegoTrwa budowa nowej drogi na Pożegowie w Gostyniu - ul.Psarskiego i Dabińskiego fot. Z.Pacanowski

Kilka tygodni temu rozpoczęły się prace przy budowie nowych dróg w Gostyniu. Skończą się kłopoty mieszkańców z piachem, błotem spływającym po ulewach, gdyż wkrótce na osiedlu Pożegowo powstanie nawierzchnia przy ul. Dabińskiego oraz części ulicy Psarskiego. Gmina Gostyń miała problemy z wyłonieniem wykonawcy tego zadania. Na ogłoszony przez burmistrza przetarg wpłynęły 4 oferty. Podczas rozstrzygania przetargu doszło do nietypowej sytuacji. W czasie rozpatrywania ofert, złożonych przez firmy budowlane, gmina uznała, że jedna z nich jest sporządzona niewłaściwie i ją odrzuciła. - Przedsiębiorstwo odrzucone nie zgadzało się z naszym tokiem rozumowania i złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej. Podczas posiedzenia KIO uznano, że gmina Gostyń nie ma racji, a najkorzystniejsza oferta nie powinna jednak być odrzucona. Gmina z tego tytułu poniesie pewne koszty – około 13 tysięcy złotych – mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.

R E K L A M A

Ostatecznie zadanie wykonuje odrzucony wcześniej oferent – konsorcjum firm: AS” Piotr Frąckowiak Gostyń (lider) i AQUABUD Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Marian Szczepaniak z Grabonogu. W ramach inwestycji wybudowany zostanie ponad 400-metrowy odcinek nowej drogi z kostki brukowej i chodnika. Ulicę oświetlać będzie 19 lamp. Położona zostanie też kanalizacja deszczowa. Przebudowany będzie cały odcinek ul. Dabińskiego. Decyzja o tym, czy ul. Psarskiego na modernizację załapie się na całej długości, czy nowa nawierzchnia pojawi się tylko na początkowym odcinku (do skrzyżowania z ul. Dabińskiego) – zapadnie w trakcie trwania prac budowlanych. Dokładny koszt inwestycji, związanej z budową drogi przy ul. Dabińskiego i Psarskiego w Gostyniu wynosi 1 471 136 zł brutto.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jeery
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  do rowerzysta ogłoszono przetarg własnie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rowerzysta
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  a co ze ścieżką rowerową do kunowa?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A