Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Rydzyniak znów lepszy od Kani

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 6 miesięcy temu    18.04.2019
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kolejny raz sposób na Kanię Gostyń w rozgrywkach Pucharu Polski Okręgowego Związku Piłki Nożnej Leszno znaleźli piłkarze 4P4S Rydzyniaka Rydzyna. We wczorajszym spotkaniu zespół Łukasza Sobeckiego pokonał w półfinale PP gostyński zespół 2 : 0. 

W ostatnich dziesięciu latach Kania mierzyła się w rozgrywkach pucharowych z Rydzyniakiem Rydzyna dwa razy. Za każdym razem zwycięsko z tej potyczki wychodzili piłkarze z Rydzyny. Szczególnie dotkliwa była ostatnia przegrana Kani z tą drużyną. W finale PP OZPN Leszno 2015/2016 zespół z Gostynia uległ niżej notowanemu przeciwnikowi 1 : 2. Zatem w środę na boisku w Rydzynie była okazja do rewanżu. Niestety po raz kolejny wygrał zespół z Rydzyny. Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie po strzale Mateusza Rzeźniczaka z dystansu. Goście próbowali doprowadzić do remisu, jednak do sytuacji bramkowej nie potrafili dojść. W 77. minucie Tomasz Kaźmierczak wykorzystał błąd gości przy wyprowadzaniu piłki spod własnego pola karnego i przypieczętował awans 4P4S Rydzyniaka Rydzyna do finału PP na szczeblu okręgu. - Nie byliśmy dzisiaj faworytem. Przed losowaniem par półfinałowych wszyscy chcieli trafić na nas. Trudno powiedzieć czy mamy na Kanie sposób, bo wygraliśmy w pucharze kolejny raz. Może nas trochę zlekceważyli. W lidze to raczej my zawsze kończyliśmy mecz z bagażem bramek. Bardzo się cieszymy z wygranej. Myślę, że o naszej wygranej zdecydowały wola walki i determinacja. Musiałem robić zmiany, bo zawodnicy odczuwali trudy tego spotkania i zaczęły ich chwytać skurcze. Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie i było widać, że chłopacy dali z siebie wszystko - powiedział po meczu trener 4P4S Rydzyniaka Rydzyna Łukasz Sobecki. Komentarz Rafała Pospiecha trenera Kani Gostyń w najbliższym wydaniu Życia Gostynia. 

Adam Nowicki rozpędza się. Brązowy medal MP w maratonie.

4P4S Rydzyniak Rydzyna - Kania Gostyń 2 : 0 (1 : 0)
1 : 0 - Mateusz Rzeźniczak (30')
2 : 0 - Tomasz Kaźmierczak (77')
Kania: Wujczak - Maćkowski (76' T. Hajduk), Krzyżostaniak, Muszyński, Łapawa (65' Ptaszyński) , Mucha, Wabiński (51' Sz. Olejniczak), Karolczak, Aksamit, M. Olejniczak, Danielczak (89' Pakosz)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!