Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Są rozkopane od wielu tygodni. Czy remont zakończy się w terminie?

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    21.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Rozkopana ulica Kacza w GostyniuGostyń. Rozkopana ulica Kacza w Gostyniu fot. Z. Pacanowski

Remont ulic Kaczej i Łaziennej, w staromiejskiej części Gostynia, trwa od maja. Przewidziano wymianę nawierzchni dróg, chodników, budowę kanalizacji deszczowej oraz wymianę sieci gazowej.

Na realizację zadania w budżecie gminnym zarezerwowano 1 mln zł. Po przetargu okazało się, że inwestycja będzie kosztowała nieco więcej. Na zlecenie gostyńskiego samorządu przebudowę wykonuje konsorcjum firm: AS Piotr Frąckowiak z Gostynia i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SPINER ze Śremu za 1 049 361 zł. Finał zadania zapowiedziano na sierpień 2019 r.

Projekt przebudowy krótkich uliczek, położonych w pobliżu gostyńskiego rynku powstał przy współpracy z konserwatorem zabytków - przygotowany jest w taki sam sposób, jak do wcześniejszej modernizacji ul. Zamkowej czy Tkackiej. W ramach zadania zaplanowano wymianę nawierzchni dróg na długości ok. 200 metrów (ul. Kacza remontowana jest na długości ponad 90 metrów, a ul. Łazienna na odcinku blisko 110 metrów). Zniknął polny kamień, który zastąpiony będzie szarą kostką kamienną (starobrukiem). Powstaną też nowe zjazdy do posesji i chodniki - tu znikną płytki, a pojawi się czarna kostka bazaltowa z wtopionymi płytami granitowymi. Wszystko po to, aby dwie ostatnie ulice komponowały się z pozostałymi uliczkami w staromiejskiej części miasta i stanowiły jedną całość. Obie ulice po remoncie oświetlać będzie 9 nowych lamp.

- Obecnie jesteśmy na etapie zakończenia prac, związanych z budową kanalizacji deszczowej - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie. Równocześnie w tej części gostyńskiej starówki jest wymieniana sieć gazowa. - Gazownia wykonuje tam ostatni zakres prac, co pozwoli na uruchomienie nowej sieci gazowej - dodaje naczelnik. Na ul. Łaziennej trwają już prace, związane z układaniem samej nawierzchni. Rozpoczęto je od układania chodników. W momencie, gdy te roboty zostaną zakończone, będzie układana również nawierzchnia drogi.

Później rozpoczną się roboty na ul. Kaczej.

- To będzie już finalizacja całego zadania. Na tę chwilę od wykonawcy nie mamy żadnych informacji o problemach z realizacją inwestycji. Nic nie wskazuje na to, aby termin zakończenia prac nie został dotrzymany - mówi Mariusz Konieczny.

Przyznaje, że zwykle przy remontach staromiejskich uliczek, gdzie sieci i łącza mają swoje lata, ich przebudowa jest problematyczna. - Mieliśmy trochę kłopotów, jeśli chodzi o wykonanie sieci różnego rodzaju. Chodzi między innymi o gaz. Wspólnie z gostyńskim oddziałem gazownictwa udało nam się zadanie wykonać. Sądzę, że powstanie w tej części przyłącze, które przetrwa kilkadziesiąt lat - zapewnia naczelnik wydziału inwestycji.

Przebudowa ulic Kaczej i Łaziennej zakończy rewitalizację staromiejskiej części Gostynia, skupionej dookoła rynku. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Qwerty
  4 miesiące temu 3
  Polecam rowery u Pana Krysiaka :) Łazienna 8 !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bi. Bo
  4 miesiące temu 2
  Robotnicy ciężko pracują
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pozdrawiam
  4 miesiące temu 1
  Panowie z gazowni bardzo ciężko pracują praca wre
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji