Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Scena zamieniła się w lodowatą krainę

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    2.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Uczestnicy ŚDS wystawili sztukę razem z uczniami pudliszkowskiej szkołyKrobia. Uczestnicy ŚDS wystawili sztukę razem z uczniami pudliszkowskiej szkoły fot. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie

Poprzednimi laty m.in. dickensowska „Opowieść wigilijna” była tematem Jasełek przygotowywanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Chwałkowie. Tym razem przestawienie powstało na kanwie literackiej i z przesłaniem pochodzącym z „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

– W tym roku po raz pierwszy przedstawienie świąteczne miało charakter integracyjny - chwałkowski ŚDS organizując przedsięwzięcie zaprosił do współpracy uczniów Szkoły Podstawowej imienia Stanisława Fenrycha w Pudliszkach – mówi Swietłana Figiel, kierownik ŚDS.

Dzięki podopiecznym środowiskowego domu oraz uczniom szkoły w Pudliszkach, którzy wcielili się zarówno w postacie z baśni, jak i bohaterów jasełek scena krobska kina „Szarotka” zamieniła się na dwa dni w lodowatą, zimową krainę, gdzie panowała tytułowa Królowa Śniegu. Na dwa dni, gdyż sztukę „wyświetlono” najpierw dla najmłodszych widzów, a dzień później obejrzeli ją zaproszeni goście m. in. przedstawiciele władz lokalnych, rodzice uczestników chwałkowskiego ŚDS-u, szefowie i podopieczni zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej, kierownicy OPS-ów.

Pełne niezwykłych efektów świetlnych i dźwiękowych przedstawienie, nagrodzone gromkimi brawami i owacjami, wywołało wśród widzów dużo emocji. Przy okazji gratulacji, który spłynęły na aktorów i organizatorów złożono życzenia świąteczne. Po opuszczeniu sali kinowej zgromadzeni mieli też okazję do spotkań i miłych pogawędek przy kawie i słodkim pierniczku.

Mały Kacperek urodził się pierwszy

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obecny
  9 miesięcy temu 1
  Piękne, wzruszające przedstawienie. Gratuluje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji