Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Seniorzy często są narażani na nieuczciwość

› Społeczeństwo ponad rok temu    15.02.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gminna Rada Seniorów w Gostyniu chce organizować regularne spotkaniaGminna Rada Seniorów w Gostyniu chce organizować regularne spotkania fot. A. Twardowska

Najważniejsze zagadnienia, związane z prawami konsumenta, zostały omówione na pierwszym spotkaniu z cyklu „Bliżej prawa”, zainicjowanym przez Gminną Radę Seniorów w Gostyniu.

 

Gościem była Eliza Nowak - powiatowy rzecznik konsumentów. - Zadaniem naszej rady jest wspomagać „ludzi 65+”, ale nie tylko, w różnych sprawach kłopotliwych, w których często się znajdują. Postanowiliśmy więc zrobić cykl spotkań uświadamiających, przypominających. Dzisiaj rozpoczynamy od rzecznika praw konsumentów. To się miało odbyć już w grudniu, przed świętami, w tej gorączce zakupów, ale wynikły pewne problemy – mówił Stanisław Czajka, przewodniczący Gminnej Rady Seniorów.

W planach są już kolejne spotkania, między innymi z prawnikami, policjantem, czy strażakiem. Mają one przypominać zasady bezpieczeństwa i odpowiadać na nurtujące pytania. Spotkania są otwarte, każdy może wziąć w nich udział.

Środowe (7 lutego) spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, ale sprzyjało dialogowi i zadawaniu pytań. (...) - Seniorzy to taka rosnąca grupa, która bardzo często jest narażona na nieuczciwe praktyki rynkowe. Myślę, że wynika to stąd, że bardzo często nie zna swoich praw, w związku z tym łatwo staje się ofiarą oszustów. (…) Seniorzy wierzą w dobroć i uczciwość ludzi – mówiła Eliza Nowak.

O omawianych tematach i wskazówkach dla seniorów, przeczytasz w bieżącym Życiu Gostynia. 

Nie rozliczyłeś się jeszcze z urzędem skarbowym? Przekaż swój 1% podatku na kogoś z powiatu gostyńskiego - KLIK. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ zpogo...
  ponad rok temu 1
  Takie małe zainteresowanie ze strony seniorów?-frekwencja słaba, kilka może kilkanaście osób jak na gminę Gostyń...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji