Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Serce polskiego rolnictwa jest tutaj

› Rolnictwo ponad rok temu    16.12.2014
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Firmy mówią kopalni NIE! Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego chcą dbać o naturalne środowisko. Zawiązali Stowarzyszenie „Przedsiębiorczość dla ekologii”. Wspólnie podejmują inicjatywy proekologiczne oraz promują prowadzenie biznesu w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przy poszanowaniu środowiska naturalnego.

Impulsem do powstania organizacji stało się zagrożenie budową kopalni odkrywkowej na terenach gmin: Krobia i Miejska Górka. Choć, jak tłumaczy Adam Legutko, rzecznik i skarbnik stowarzyszenia, w statucie stowarzyszenia wpisana jest szeroko pojęta ekologia. – Gdy były organizowane spotkania z mieszkańcami w sprawie kopalni, nikt nie brał pod uwagę opinii firm w tej kwestii. Kopalnia to temat teraz priorytetowy, ale działamy też razem ze szkołami, chcemy edukować dzieci i młodzież na temat ekologicznego trybu życia i środowiska naturalnego w Wielkopolsce – tłumaczy.

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!