Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Sery dojrzewające w spółdzielni mleczarskiej

› Gospodarka› Handel ponad rok temu    28.07.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 3 / 100%
A A A
Spółdzielnia Mleczarska  Gostyniu wkrótce będzie produkowała sery dojrzewająceSpółdzielnia Mleczarska Gostyniu wkrótce będzie produkowała sery dojrzewające fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Decyzja zapadła, realizacja poszła w ruch. Spółdzielnia Mleczarska Gostyniu będzie produkowała sery dojrzewające. Od kiedy? - W niedalekiej przyszłości - mówi prezes zarządu Grzegorz Grzeszkowiak, zapewniając, ze firma sobie poradzi. 

Przygotowania nie muszą pochłonąć dużo czasu i środków. Ułatwieniem jest istniejąca hala, w której pod koniec 2015 r. zakład uruchomił nową proszkownię. Można tam produkować mleko w proszku różnego rodzaju: odtłuszczone, pełne - natłuszczane tłuszczem roślinnym.

Czytaj także o gostyńskim maśle, które dotychczas drożało - KLIK

A teraz znalazła się alternatywa, kiedy produkcja tego towaru się nie opłaca. - Wtedy nie myśleliśmy o serach dojrzewających, ale będziemy je robić. To jest strategiczna decyzja, abyśmy mieli wybór: albo produkujemy mleko w proszku - a kiedy tendencje rynkowe są beznadziejne, wtedy bardziej opłacałoby się robić sery dojrzewające i odwrotnie - wyjaśnia prezes Grzeszkowiak. Zauważa, że to zwiększa elastyczność marketingową spółdzielni i lepsze spieniężanie towaru, jakim jest mleko. 

O akcji policji, związanej z przejazdami kolejowymi - TUTAJ

Z takiego obrotu sprawy oraz z decyzji zarządu o uruchomieniu nowej linii produkcyjnej zadowolona jest rada nadzorcza spółdzielni. Jej przewodniczący uważa, że to bardzo dobry kierunek rozwoju zakładu. Cieszy się, że realizacja pomysłu jest już daleko posunięta. - Szkoda, że nie zrobiliśmy takiej inwestycji wtedy, kiedy budowaliśmy proszkownię. Ale wtedy mleko w proszku było na topie - mówi Andrzej Kubiak.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rys
ponad rok temu 8
jak bedzie tak drogo jak maslo to nikt nie kupi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolo
ponad rok temu ocena: 100%  7
szkoda starej mleczarni zabytek i historyczny budynek przestał być zabytkiem zburzyli postawili jakąś tandetną pseudo galerię w której nic nie ma. a spółdzielnia mleczarska gdyby przywróciła serki homogenizowane i serki wiejskie to by było super ludzie z okolic warszawy i nawet dalej pamiętają te produkty i sobie cenili je
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lilu
ponad rok temu ocena: 100%  6
Dobry pomysł. Serki homogenizowane, jogurty lub grani to były smaczne i dobre jakościowo produkty Mleczarni. Szkoda,że je zlikwidowano razem z oddziałem miejskim. Warto do nich wrócić jeśli to możliwe. Warto też zadbać o lepszą reklamę gostyńskich produktów i obecność ich w sklepach naszego powiatu, bo niestety ale króluje mlekowita. Marketing słabo i żle działa, choć słyszałam,że w mleczarni żyją jak pączki w maśle...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polo
ponad rok temu ocena: 100%  5
Marketing to w każdej firmie ma dobrze.. ale w mleczarni to słabo działa i dobrze zarabia!
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 100%  4
Gdyby jeszcze tak reaktywować produkcję serków homogenizowanych to zdecydowanie byłby to sukces mleczarni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaa
ponad rok temu ocena: 100%  3
tez chce serki homogenizowane!!!! smak dziecinstwa:)
~ To miło
ponad rok temu ocena: 100%  2
To miło że powstanie serowarnia!! A może wróci na rynek serek grani? baardzo mi go brakuje!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brakuje Mi Go
ponad rok temu ocena: 100%  1
Serek Grani :D Był pyszny. Też mi go brakuje !