Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Sienkiewicz ich zaskoczył podczas matury

› Społeczeństwo› Edukacja 9 miesięcy temu    9.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyńscy maturzyści po wyjściu z sali egzaminacyjnejGostyńscy maturzyści po wyjściu z sali egzaminacyjnej fot. A. Fajczyk

- Matematyka była super! Łatwiejsze zadania niż na egzaminach próbnych! - komentują maturzyści z gostyńskich szkół po pierwszych dniach pisemnych matur. - Jestem „humanem” i jestem bardzo zadowolona, a koledzy są „mat-fizami”. Dla nich to na pewno było łatwe, ale dla mnie to już totalnie - dodaje Patrycja z gostyńskiego „ogólniaka”. Z kolei na egzaminie z j. polskiego większość zdających zaskoczył Henryk Sienkiewicz.

Uczniowie ponadgimnazjalnych szkół z powiatu gostyńskiego cały czas uczestniczą w maturalnym maratonie egzaminacyjnym 2019, który ruszył tuż po majówce, w poniedziałek 6 maja. Egzaminy maturalne 2019 potrwają przez kilka tygodni maja. Abiturienci z gostyńskich szkół ponadgimnazjalnych mają za sobą pisemny egzamin z języka polskiego, matematyki, egzaminy pisemne z języka angielskiego. Szczególnie zadowoleni byli drugiego dnia matur, kiedy rozłożono przed nimi zadania „królowej nauk”.

- Matematykę skończyłem po godzinie. Łatwe zadania były - powiedział jeden z uczniów technikum informatyki ZSZ w Gostyniu. Wtórowali mu inni, którzy zapewniali że na arkuszach zobaczyli zadania łatwiejsze, niż na egzaminie próbnym.

- Lubię matematykę, czułam się przygotowana. Przedmioty humanistyczne to nie moja smykałka - powiedziała Martyna z kl. IV B TD ZSZ.

Z kolei na egzaminie dojrzałości z j. polskiego najczęściej abiturienci podchodzili do napisania rozprawki z wykorzystaniem III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. - Wybrałam rozprawkę nt. czym jest dla człowieka wolność, odniosłam się do fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza oraz do swojej wybranej książki lub filmu. Wolałam ten temat niż interpretację wiersza - dodała Martyna.

Większość maturzystów na egzaminie z j. polskiego nie spodziewała się tematów związanych z twórczością Henryka Sienkiewicza, liczyli raczej na Bolesława Prusa. A tu spotkała ich niespodzianka. - Nauczyciele podpowiadali, prosili, abyśmy w powtórkach cofnęli się do gimnazjum, ale nie spodziewałam się, że będzie o "Trylogii" - przyznali po wyjściu z sali uczniowie technikum.

Jakub z kl. III D ZSO podczas egzaminu z j. polskiego napisał rozprawkę na podstawie „Dziadów”, pisał też rozszerzenie. - Myślę, że poszło mi o wiele lepiej - przyznał. - W klasie powtórzyliśmy „Krzyżaków” i twórczość Sienkiewicza, polonistka nam nie odpuściła, dlatego byliśmy przygotowani. Jak było w pozostałych klasach - nie wiem - dodał.

Młodzież nie obawiała się trzeciego dnia matur pisemnych, na którym zdecydowana większość abiturientów zdawała j. angielski. Trzeba było wykazać się znajomością gramatyki, umiejętnością czytania, słuchania, pisania i zasobem słownictwa. Zdający egzamin musieli napisać e-mail, w którym mieli poinformować kolegę o tym, że wynajęli nowe mieszkanie, wyjaśnić dlaczego się na nie zdecydowali i co zepsuli w tym mieszkaniu. - Próbne matury z języka angielskiego były łatwiejsze niż ta ostateczna. Ona należała do tych trudniejszych - stwierdzili uczniowie gostyńskiego „ogólniaka”, po wyjściu z sali trzeciego dnia egzaminu.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!