Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Skazany za pedofilię zawiadamia o popełnieniu przestępstwa

› Aktualności› Na sygnale 8 miesięcy temu    20.10.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Zbigniew G. czuje się pokrzywdzony przez prokuratora, który prowadził jego sprawę zakończoną skazaniem skarżącego. Jego zdaniem oskarżyciel użył w mediach nie takich słów, jakich powinien w podczas tamtego postępowaniaGostyń. Zbigniew G. czuje się pokrzywdzony przez prokuratora, który prowadził jego sprawę zakończoną skazaniem skarżącego. Jego zdaniem oskarżyciel użył w mediach nie takich słów, jakich powinien w podczas tamtego postępowania fot. Bogdan Bujak

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prokuratora prowadzącego jego sprawę złożył Zbigniew G., znany krobski społecznik, którego skazano na 6,5 roku więzienia za dopuszczenie się innych czynności seksualnych na czterech osobach nieletnich.

Przypomnijmy 41-letnigo mężczyznę skazanego za pedofilię zatrzymano w sierpniu 2016 roku pod zarzutem molestowania i wykorzystania seksualnego dzieci podczas letnich obozów. Zbigniew G. uczestniczył w nich w charakterze instruktora harcerstwa i opiekuna. Śledztwo w tej sprawie trwało ponad rok i zakończyło się we wrześniu 2017 rok wydaniem przez sąd I instancji wyroku skazującego.

Od werdyktu sądu odwołała się zarówno prowadząca postępowanie leszczyńską prokuratura, jak i obrońca oskarżonego. W wyniku apelacji, którą rozpatrzył Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymano w mocy wcześniejszy wyrok. Zbigniew G. odbywa obecnie karę w Zakładzie Karnym w Rawiczu.

W czwartek, 18 października w gostyńskim sądzie rejonowym odbyła się rozprawa, która częściowo dotyka materii wspomnianej spraw. Zbigniew G. złożył zażalenie na postanowienie prokuratora rejonowego w Rawiczu, który odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie zarzucanego przekroczenia uprawnień przez prokuratora rejonowego w Lesznie. Zdaniem skarżącego do przestępstwa doszło 26 października 2016 roku, gdy ów prokurator miał go zniesławić swoją wypowiedzią w ogólnopolskich mediach, podczas będącego dopiero „w zalążku” postępowania przygotowawczego w procesie, w którym został skazany.

O jakie dokładnie słowa prokuratora chodzi i co zdaniem Zbigniewa G. "od samego początku" obecnego postępowania mu utrudniano - przeczytasz we wtorkowym wydaniu "Życia Gostynia". 

Czy za kilka dni czeka nas drogowy armagedon?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pudliszker
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Ale ma tupet, dzieciojebca jeden. Dowalił bym mu 10 lat za brak pokory.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji