Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Skoki spadochronowe? To nie takie trudne!

› Sport i rekreacja ponad rok temu    27.01.2016
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Marcin Szot

Twoim marzeniem od dawna było skakanie ze spadochronem? Jeżeli dotychczas nie udało ci się go zrealizować, w takim razie nie warto dłużej zwlekać. Możesz zacząć naprawdę bez żadnego specjalnego przygotowania, aby potem skorzystać z profesjonalnych szkoleń. Jak wobec tego zacząć skakanie ze spadochronem?

R E K L A M A

Przede wszystkim wtedy, gdy jeszcze nigdy nie skakałeś ze spadochronem, warto wybrać na start skoki tandemowe. To dzięki nim praktycznie każdy może zasmakować w niezwykłych emocjach, które towarzyszą lotom w przestworza. Skoki tandemowe nie są związane z koniecznością spełnienia różnorodnych wymogów – nie trzeba wcześniejszego czasochłonnego szkolenia, badań lekarskich, specjalnej kondycji. Nie trzeba nawet płacić za nie dużo, co powoduje, że ich popularność stale rośnie – są one kupowane również w prezencie.

Skok tandemowy odbywa się w dwie osoby – skacze wtedy śmiałek, a także pilot tandemu, czyli zwykle instruktor skoków. Dzięki temu, że są spięci uprzężą tandemową, skoczek nie musi posiadać żadnego doświadczenia w spadochroniarstwie, ponieważ za kwestie techniczne odpowiada pilot. Tego rodzaju skoki odbywają się podobnie jak te standardowe z wysokości 3000 albo 4000 metrów, co pozwala na uzyskanie czasu swobodnego spadania rzędu 30 sekund oraz 60 sekund. W tym czasie uczestnicy skoku spadają z prędkością około 200 kilometrów na godzinę w kierunku zbliżającej się ziemi – to naprawdę uczucie, którego nie da się opisać i najlepiej przeżyć je samemu. Lądowanie po skokach tandemowych jest miękkie.

Cena takiego rodzaju rozrywki nie jest wysoka. Za skok z 3000 metrów trzeba będzie zapłacić około 500-600 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Można też wykupić rejestrację skoków spadochronowych, aby otrzymać fantastyczne zdjęcia i film ze swojego wyczynu – jest to koszt rzędu 200-300 złotych.

Jeżeli spodobają ci się skoki tandemowe, w takim przypadku możesz pomyśleć o nauce samodzielnego skakania. Do tego najlepszym wyborem będzie szkolenie AFF, czyli Accelerated Freefall – to bezpieczna i skuteczna metoda szkolenia, która porusza kwestie praktyczne i teoretyczne samodzielnych skoków spadochronowych. Szkolenia tego rodzaju pozwalają na uzyskanie odpowiedniej podbudowy do dalszego doskonalenia swoich umiejętności, aby w końcu uzyskać Świadectwo Kwalifikacji lub licencję USPA (United States Parachuting Association).

Koszty szkoleń AFF są już wyższe – trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 4500-5000 złotych za pełen pakiet szkoleniowy wraz z teorią i praktyką. Można także skorzystać ze szkoleń weekendowych.

Jeżeli interesują cię skoki tandemowe lub chcesz odbyć szkolenie spadochronowe AFF, możesz zrobić to w wielu ośrodkach działających na terenie całego kraju. Zaprasza również Certyfikowany Ośrodek „Skydive”, który prowadzi zarówno skoki w tandemie z wysokości 3000 i 4000 metrów, jak i szkolenia AFF. Siedziba „Skydive” to lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem. Również skoki organizowane są Przasnyszu, Gliwicach oraz w Pruszczu Gdańskim. Pełna oferta oraz formularz rezerwacji znajdują się na stronie internetowej pod adresem: skydive.pl.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A