Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Skrzyknęli się i bawili do nocy

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    9.07.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kunowo. Sportowe rozpoczęcie lataKunowo. Sportowe rozpoczęcie lata fot. A. Twardowska

Sportowe rozpoczęcie lata (nieco spóźnione, bo to kalendarzowe trwa już od ponad dwóch tygodni) zorganizowano w ubiegłą sobotę,7 lipca, w Kunowie. Było słonecznie, momentami wietrznie i patriotycznie – na boisku przeważały barwy białe i czerwone.

 

R E K L A M A

Skrzyknięte przez radę sołecką dwie drużyny, rywalizowały w dziesięciu konkurencjach. Czerwoni (mężatki i kawalerowie) wygrali pierwszą z nich, wbijając białym (żonaci i panny) gola.

Najwięcej emocji przysporzyło jednak ślizganie się po mokrej macie techniką dowolną. Każdy zawodnik po takim ślizgu musiał wypić jeden z dziesięciu ustawionych kubków – w pięciu znajdował się kwasek cytrynowy. Ci, którzy natrafili na wodę, nie rozumieli krzywych uśmiechów swoich współtowarzyszy. Poza zręcznościowymi konkurencjami, przygotowano także quiz o Kunowie.

W międzyczasie odbywał się konkurs na najlepsze ciasto z motywem narodowym. Jury, w skład którego weszły trzy mieszkanki oraz ksiądz proboszcz, oceniało wygląd i smak dziewięciu ciast. Werdykt komisji co do dwóch pierwszych miejsc różnił się zaledwie jednym punktem. Pierwszą nagrodę i robota kuchennego, zdobyły Małgorzata Giezek i Bernadeta Borowska za ciasto w kształcie flagi z namalowanym orzełkiem.

Gośćmi na festynie byli także druhowie z Małachowa, młodzi adepci Gostyńskich Sportów Walki oraz grupa Gostyńskie Klasyki. Ogólna rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny w białych koszulkach. - Było blisko remisu, więc myślę, że wszyscy jesteście zadowoleni – podsumował sołtys Eugeniusz Kruk. W godzinach nocnych mieszkańcy integrowali się na parkiecie. 

Więcej w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Za dwa tygodnie w Kunowie odbędą się wyścigi drezyn ręcznych. Szczegóły TUTAJ.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A