Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Słońce oślepiło kierowcę i najechał na tył osobówki

› Aktualności ponad rok temu    3.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Na ul. Mostowej, niedaleko kina doszło do kolizji. Kierowca nie zauważył, że auto zatrzymało się przed przejściem dla pieszychGostyń. Na ul. Mostowej, niedaleko kina doszło do kolizji. Kierowca nie zauważył, że auto zatrzymało się przed przejściem dla pieszych fot. A. Fajczyk

Kierujący samochodem peugeot, wjechał w tył auta, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. Policji tłumaczył, że oślepiło go słońce.

Do kolizji doszło ok. godz. 15.15 na ul. Mostowej w Gostyniu. Dwa samochody poruszały się w tym samym kierunku, jednym pasem. Kierowca auta marki Renault Laguna jechał jako pierwszy i zatrzymał się przed „zebrą”, aby przepuścić wchodzących na jezdnię pieszych. W tym czasie usłyszał huk i poczuł uderzenie w tył samochodu. - Jadący za mną peugeotem nie zdążył wyhamować, nie zauważył, że staję. Twierdzi, że szybko nie jechał, a ja słyszałem, jak rozpędza się od skrzyżowania ze światłami - mówił kierowca „laguny” - Jechałem z żoną i dziećmi. Nic im się nie stało, dzieci są wystraszone - dodał.

O tym, czy  służby drogowe zaspały z podypywaniem dróg - KLIK

Jadące w peugeocie małżeństwo z gm. Poniec wracało ze szpitala w Poznaniu. Kierowca przyznał, że oślepiło go ostre słońce, świecące na szybę i nie był w stanie zauważyć, że samochód przed nim zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. uderzenie było dość silne, przód peugeopta został zniszczony. Pracujący na miejscu policjanci z wydziału prewencji z Gostynia ustalili, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

- Sprawca nie zastosował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Słońce go trochę oślepiło i uderzył w tył renault laguna - poinformował posterunkowy Adrian Danielczyk z KPP w Gostyniu.

Kierowca peugeota, jako sprawca zdarzenia, otrzymał 220 zł mandatu i 6 punktów karnych.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Januszek
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  I znowu BMW
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji