Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Spędź weekend na Świętej Górze. Najpierw EkoFestyn, potem jubileusz

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    14.06.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia

Kulturalnie i rozrywkowo będą mogli spędzić wszyscy chętni najbliższy weekend na Świętej Górze. W sobotę Filipini oraz pozostali organizatorzy ugoszczą przybyłych w sobotę, 16 czerwca podczas XI EKOFESTYN-u, a już nazajutrz w Bazylice odbędą się uroczystości jubileuszowe z okazji 350-lecia Kongregacji Św. Filipa Neri w Gostyniu oraz 90-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Świętogórskiej.

R E K L A M A

Świętowanie takiego jubileuszu to nie jest kwestia dodawania sobie chwały, ale wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu i Matce Boże Świętogórskiej Róży Duchownej za to, że w tym miejscu powstała kongregacja. Chcemy też wyrazić chwałę i wdzięczność fundatorom, których natchnął Duch Święty, żeby taka wspólnota powstała do posługi przy Sanktuarium – mówi ksiądz Marek Dudek COr, superior świętogórskiej kongregacji.

Cały czas, od soboty 11 czerwca można także zwiedzać w gostyńskim muzeum wystawę „Dziedzictwo Świętej Góry” prezentujące klasztorne skarby m.in. cudowny obraz oraz korony papieskie.

Szczegóły na temat imprezy można znaleźć na plakatach poniżej lub w linkach do kalendarza wydarzeń.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A