Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Społeczni kuratorzy przeszkoleni

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    16.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Kuratorzy społeczni Sądu Rejonowego w Gostyniu 11 maja spotkali się w Krainie Orła Białego w Starym GostyniuKuratorzy społeczni Sądu Rejonowego w Gostyniu 11 maja spotkali się w Krainie Orła Białego w Starym Gostyniu fot. I Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Gostyniu

Kuratorzy społeczni i zawodowi Sądu Rejonowego w Gostyniu, 11 maja, spotkali się w Krainie Orła Białego w Starym Gostyniu. Tam odbyło się szkolenie z technik motywujących osobę uzależnioną od alkoholu do terapii. 
Prelegentem była dr Katarzyna Właśniak psycholog, psychoterapeuta, wykładowca akademicki  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która jest jednocześnie prezesem zarządu Wielkopolskiej Fundacji Etoh. 

R E K L A M A

Szkolenie dotyczyło między innymi zadań kuratorów sądowych i społecznych w procedurze sądowego leczenia odwykowego. - Wchodzi w życie ustawa zmieniająca przepisy związane z ochroną życia psychicznego oraz zmieniająca inne ustawy. A jako kuratorzy społeczni i zawodowi jesteśmy zobowiązani mieć odpowiednie kwalifikacje i przeszkolenie, aby kontrolować osoby oddawanymi pod nadzór z tytułu sądowego leczenia odwykowego - wyjaśnia Rafał Jarecki, kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Gostyniu
Zawodowi kuratorzy uczestniczyli w tego typu szkoleniu 3 miesiąc temu i  zostali zobligowani do odpowiedniego przygotowania społecznych kuratorów.
To oni przez dwa lata nadzorują i motywują osobę uzależnioną od alkoholu do podjęcia leczenia. Ponadto współpracują w tym celu z rodziną oraz specjalistami ds. uzależnień od alkoholu. 

Czy możesz starać sie o dofinansowanie na wymianę pieca węglowego?

Szkolenie zostało sfinansowane przez Urząd Miejski w Gostyniu. W lutym 2018 r. do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wpłynął wniosek o zorganizowanie szkolenia dla kuratorów społecznych i zawodowych z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Gostyniu. Komisja zaopiniowała wniosek pozytywnie i burmistrz Gostynia przyznał środki finansowe na realizację zadania w kwocie 3 500 złotych. 
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ KarinaM
2 miesiące temu 1
Gdzie obyło się szkolenie? Czy obsługą szkolenia zajęli się oni- [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A