Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Spotkanie PiS w Gostyniu. Kto i za co chce wyciąć samorządowców?

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    13.06.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. W sobotę, 9 czerwca politycy PiS-u z samego Gostyń. W sobotę, 9 czerwca politycy PiS-u z samego "świecznika" spotkali się z mieszkańcami w budynku starostwa fot. Bogdan Bujak

Oprócz tematów ogólnokrajowych, które pojawiły się podczas spotkania przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami na ziemi gostyńskiej (w sobotę, 9 czerwca) poruszono również najbardziej interesujące mieszkańców naszego regionu tematy lokalne.

R E K L A M A

Na spotkanie do gostyńskiej starostwa, w ramach projektu „Polska jest jedna” przyjechali m.in. europoseł Zbigniew Kuźmiuk, poseł i sekretarz stanu Jan Dziedziczak, inny reprezentant naszego okręgu kalisko-leszczyńskiego w Sejmie Tomasz Ławniczak. Wspierali ich reprezentanci lokalnych struktur PiS, jak szefowa gostyńskiego biura Sylwia Maćkowiak.

Pośród wielości informacji, jedna szczególnie zwróciła uwagę, a dotyczyła także naszego lokalnego podwórka. Mianowicie Zbigniew Kuźmiuk stwierdził, że "bardzo duża część opinii publicznej w Polsce chce odejścia od bezpośrednich wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów". Jak się wyraził nasz kraj czeka obecnie dyskusja, czy nie powrócić do praktykowanych w przeszłości rozwiązań wyborczych? 

– Jesteśmy gotowi na wszystkie rozwiązania, które będą zapewniały uczciwość i sprawne funkcjonowanie samorządu – powiedział europoseł. 

Ponieważ przedstawiciele partii rządzącej wręcza zabiegali o "trudne i niewygodne pytania” pojawiły się takowe. A dotyczyły głównie jednej z najbardziej drażliwych kwestii loklanych - powstania kopalni. Najlpierw jednak dyskusje otworzył Jan Dziedziczak słowami, które najbardziej dobitnie moglismy usłyszeć podczas konferencji sprzed prawie półtora roku na Świętej Górze: „dopóki PiS będzie rządził kopalni nie będzie” - więcej czytaj TUTAJ. Parlamentarzysta nie poprzestał jednak na tym i poszedł dużo dalej.

Na "personalne obietnice" zareagowali niektórzy z zebranych, którzy stwierdzili, że zamiast słów woleliby prawne konkrety. Przedstawiciele PiS-u odpowiadali, że za obecne uregulowania odpowiadają poprzednie władze. Natomiast niektórzy z zebranych w kwestii, jak daleko posunięte jest sprawa złoża "Oczkowice" widzieli także winę lokalnych samorządowców.

– Prawo i Sprawiedliwość musi ich wyciąć, jak korzenie do samego dna – wyraził swój pogląd uczestnik spotkania. 

W kontekście dyskusji nad największym lokalnym zagrożeniem wypowiedział się także poseł Tomasz Ławniczak. Jeżeli wierzyć jego słowom, to zapowiada się prawdziwa rewolucja.  

– Generalnie Ministerstwo Energii w strategii ma zamiar odejść od węgla brunatnego. Skupić się na innych [żródłach energii - przyp. red.], na OZE oraz na węglu kamiennym. (...) I to jest kierunku, w jakim zamierza iść ministerstwo i popierać drobne inicjatywy. W węglu brunatnym nikt już nie widzi nadziei na to, żeby można go przetwarzać. To będzie raczej powoli wygaszane [źródło energii - przy. red.] w naszej gospodarce – powiedział parlamentarzysta z okręgu kalisko-leszczyńskiego. 

Obszerny artykuł na temat spotkania, z pełnymi wypowiedziami polityków m.in. z wyjaśnieniem, co Jan Dziedziczak miał na myśli mówiąc, iż głosowanie w najbliższych wyborach, to dla naszych mieszkańców "referendum" znajdziesz w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

Zgłoś lokalny produkt w ramach konkursu Dobre Smaki Powiatu

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ podglądacz sporów
  8 miesięcy temu 11
  Jak się czyta opinie tych Panów z PiS to ma się wrażenie, że z tych ludzi robi się DEBILI.!!Odstąpić od węgla brunatnego a zwiększyć węgiel kamienny. Co za bzdury. Pokłady węgla kamiennego według speców z PiS mamy w Polsce zagwarantowane do góra 2080 roku a co dalej ???. A druga sprawa to powietrze. Mamy odchodzić od pieców węglowych bo trują, a jeżeli nadal będziemy palić węglem to automatycznie droższy będzie prąd czyli i tak za to zapłacimy. Fermy wiatrowe wstrzymane, to co póki PiS będzie przy władzy to kopalni nie będzie a my będziemy prąd i ciepło robić z siana??? TOTALNA BZDURA.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Michał
  9 miesięcy temu 10
  Do kom. Maryś Szkoda
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maryś
  9 miesięcy temu ocena: 20%  9
  PIS ma rację,że wszystkie decyzje strategiczne zapadły krótko przez zakończeniem rządów PO a wcześniej bo w 2011 zgoda władz lokalnych na odwierty bez udziału stron.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca 2
  9 miesięcy temu ocena: 91%  8
  Panie pośle oto wasze motto : Kwalifikacje prezesa? Niepotrzebne, w spółce są inni fachowcy. I tak od 2 lat kolesi dajecie gdzie się da do spółek skarbu państwa. A że nic nie umieją i za chwilę każda spółkę rozwalą nie ważne ... Kasa pasuje wykonują polecenia z góry i można z wójta zostać prezesem Orlenu. Więc takie pierdoły może pan opowiadać na odpuście.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 13%  7
  Co was tak drażni PIS ja jestem za. Trochę prawdy i porządku zrobił
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Bhk
  9 miesięcy temu ocena: 75%  6
  Gdzie ? Że jednych wywalili a swoich jak poprzednicy na stołki dali ? Tylko jeszcze głupszych niż PO ? No i socjal zrobili taki że za chwilę nikt nie będzie pracował tylko same "plus" będzie brał . To jest ten porządek ?
  ~ nie pozwolimy
  9 miesięcy temu ocena: 79%  5
  Byle nie PIS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel IV RP
  9 miesięcy temu ocena: 92%  4
  Wiatraki też przyhamowali, czyli zostaje tylko geotermia z inwestorem ojcem Tadeuszem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wyborca
  9 miesięcy temu ocena: 90%  3
  „dopóki PiS będzie rządził kopalni nie będzie” .. haha ! Tak samo jak z Centralnym Portem Lotniczym :) Nikt się nie liczy tam z tymi ludźmi ! Ma być i koniec ! tak samo będzie z kopalnią jak będzie maiła być to będzie ! i nie pomoże Pan Poseł !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ podatnik
  9 miesięcy temu ocena: 83%  2
  Jak najdalej od tej mafii i tego picera
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lee Wong
  9 miesięcy temu ocena: 90%  1
  "Generalnie Ministerstwo Energii w strategii ma zamiar odejść od węgla brunatnego. Skupić się na innych [żródłach energii - przyp. red.], na OZE oraz na węglu kamiennym. " Hahaha a co z "ustawą wiatrakową" ? przez tą ustawę w Polsce nie może powstać żadna nowa farma wiatrowa. Na całym obszarze kraju może 1% stwarza warunki do jej powstania. Śmiech na sali!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A