Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Spóźniają się o dobę lub dwie. Kiedy będzie poprawa?

› Społeczeństwo ponad rok temu    23.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Firma z Gizałek, która w gminie Borek zajmuje się odbiorem i transportem odpadów komunalnych, nie spełnia swojego zadania? - Doszły mnie słuchy, że są spóźnienia z odbiorem odpadów, nawet o dobę - powiedział na sesji radny Zbigniew Maturski.

Dlaczego w gostyńskim "Hutniku" w sobotę "zrobił się" Chaos?

W gminie Borek od 2018 r. zmienił się nieco regulamin utrzymania czystości i porządku. Zgodnie z rozporządzeniem ministra ochrony środowiska, gmina między innymi została zobowiązana do selektywnej zbiórki odpadów. Do tej pory prowadzono zbiórkę szkła, papieru i tworzyw sztucznych, od stycznia właściciele posesji w osobnym pojemniku umieszczają bioodpady. Urząd Miejski w Borku w listopadzie 2018 r. ogłosił przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych do stacji przetwarzania w Witaszyczkach na lata 2018/2019.

Gdzie od kwietnia odpady w żłotych worków zabierane są dwa razy w miesiącu?

Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z Gizałek, które w latach wcześniejszych również zajmowało się odbiorem śmieci z terenu boreckiej gminy. Wydawałoby się, że po trzech miesiącach firma z Gizałek powinna świadczyć usługi wg nowego regulaminu „bez usterek”, i że mieszkańcy już dostosowali się do zmian. Są jednak pewne nieprawidłowości. Między innymi są opóźnienia w odbiorze segregowanych odpadów komunalnych. Mieszkańcy skarżą się, że wystawione przed posesjami worki ze śmieciami leżą dobę lub dłużej. Boreccy urzędnicy bronią firmę z Gizałek. Burmistrz Marek Rożek przyznał, że pierwszy raz słyszy o tego typu zaniedbaniach. Po czym wyjaśnił, że Eko- Skórtex do ostatniego przetargu wystartował z ofertą tańszą, niż wcześniej.

- Wiedziałem, że od stycznia mogą nastąpić pewne trudności przy świadczeniu usług - chociażby takie, że o dobę, nawet dwie, może nastąpić opóźnienie w odbiorze śmieci. Firma się przekształciła, zmieniała nie tylko nawę, ale też struktury pracowników, a nawet sprzęt. Akurat końcówka 2017 r. i początek bieżącego były trudne. Każde przedsiębiorstwo ma lepsze i gorsze chwile - wyjaśnił Marek Rożek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Z rynku Borek
ponad rok temu 3
Wszystko jest ok. Mamy gratowisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka gminy
ponad rok temu 2
A gdzie odbiory śmieci wielogabarytowych ? Inne gminy mają a Borek ? Gostyń ma odbierane śmieci w kubłach 1 raz w tygodniu gmina Borek 2 razy w miesiącu cena za śmieci taka sama. Żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ juz nie z Borku
ponad rok temu ocena: 100%  1
Przeciez wielkogabarytowe mozna samemu wywiezc, jest gdzie. Inna kwestia, ze nie kazdy wie gdzie i wywozi, ale do rowu albo na pobocze. Mieszkam w "bogatym kraju" jakim jest Wielka Brytania i tu tez smieci mieszane odbierane sa co 2 tygodnie i "wielkogabarytowe" tez trzeba samemu wywozic. Chodniki sa o wiele gorsze niz w Borku i jakos jeszcze nikt nie narzekal. A w Borku to tylko zrzedzenie i zrzedzenie :D Nawet jak bedzie perfekcyjnie w Borku to ludzie nadal beda narzekac, taka mentalnosc ;)