Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Spóźnili się, ale skatepark się zmienia. Montują nowe urządzenia

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    10.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Trwa modernizacja skateparku na placu zabaw przy ul. LeszczyńskiejGostyń. Trwa modernizacja skateparku na placu zabaw przy ul. Leszczyńskiej fot. A. Fajczyk

Zadanie miało być wykonane pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero od wczoraj trwa remont skateparku na gostyńskich „wałach”. Chodzi o miejsce, gdzie głównie młodzież trenuje jazdę na rolkach, deskorolkach, hulajnogach czy BMX-ach, a także inne sporty ekstremalne. Ze skateparku w nowym wydaniu młodzież będzie mogła korzystać już w sobotę.

- Jeśli pogoda się nie załamie ni nie przeszkodzi wykonawcom - informuje Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej gostyńskiego magistratu.

 

Wymieniane są elementy sprzętu, pojawią się urządzenia podobne do tych, które istniały tam już wcześniej. Wykonane z innego tworzywa niż drewno, zostaną zamontowane mniej więcej w tych samych miejscach. Założono, że nie zniszczą się tak szybko. Na dużej płycie pojawią się urządzenia: bang ramp, quarter pipe plus mini quarter z poręczą, grindbox oraz bowl (w 1/4 części). Wykonawcą bazy sportowej na gostyńskich wałach przy ul. Leszczyńskiej zajmuje się profesjonalna firma Techramps z Krakowa. W budżecie gmina Gostyń zarezerwowała 150.000 zł na odnowę bazy sportowej (produkcja urządzeń wraz z montażem).

- Chyba zapłacimy mniej, gdyż zamierzamy naliczyć firmie karę za niedotrzymanie umowy. Z montażem fachowcy spóźnili się o tydzień - mówi Marzena Paluszkiewicz.

Mimo deszczowej pogody zwolennicy sportów ekstremalnych mogli już korzystać z przebudowanego skateparku w czasie weekendu. Podczas ustalania zakresu modernizacji skatepartku w Gostyniu, wzięto też pod uwagę budowę pumptracka w mieście. Byłaby to baza dla trenujących jazdę na rowerach i hulajnogach. na pumptrack nie ma miejsca przy skateparku na „wałach”.

Kilka miesięcy temu burmistrz Gostynia zaczął myśleć o znalezieniu osobnego placu na postawienie urządzenia dla jeżdżących na rowerach i hulajnogach, gdyż zauważył plusy takiego rozwiązania. Kiedy zdradził swoje plany na sesji rady miejskiej, odzywali się radni z Pożegowa, proponując na postawienie pumptracka miejsce rekreacji przy ul. Słowackiego. Jest jednak problem - rośnie tam trawa.

Czy pumptrack musi stać na twardym podłożu?

Czy  powstanie na Pożegowie?

Czytaj w kolejnym wydaniu Życia Gostynia.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ahhaha
  3 miesiące temu 1
  Pozdro.. na lampy na przejścia nie ma ale gowna kupią.. Ciekawe kiedy następna tragedia będzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji