Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Sprawa wciąż nie jest rozstrzygnięta

› Aktualności 8 miesięcy temu    19.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Burmistrz gminy M. Rożek 2 tygodnie temu powołał na stanowisko pełniącej obowiązki kierownika ZAZ w Leonowie Edytę DopierałęBorek Wlkp. Burmistrz gminy M. Rożek 2 tygodnie temu powołał na stanowisko pełniącej obowiązki kierownika ZAZ w Leonowie Edytę Dopierałę fot. fotomontaż M. Mostowy

Wciąż nierozstrzygnięta pozostaje sprawa kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie (gm. Borek). Kontrola, przeprowadzana w jednostce samorządowej wykazała, że obecny kierownik Grzegorz Marszałek został zatrudniony na tym stanowisku niezgodnie z prawem.

Burmistrz Borku Marek Rożek, jako pracodawca, został zobowiązany do zawarcia porozumienia, zmieniającego warunki pracy i płacy z pracownikiem. Ma przygotowaną dla kierownika propozycję pracy koordynatora ds. zaopatrzenia, usług lub inne stanowisko. Grzegorz Marszałek, w połowie lutego był wezwany na rozmowę w celu zawarcia porozumienia - CZYTAJ TUTAJ. Do dziś do rozmowy pomiędzy pracodawcą a kierownikiem nie doszło. Grzegorz Marszałek wciąż przebywa na zwolnieniu chorobowym.

- Żadnej decyzji nie ma, nie mam możliwości skutecznego wręczenia czy to umowy zmieniającej, czy to wypowiedzenia - wyjaśnił burmistrz Marek Rożek. Od połowy marca stanowisko pełniącej obowiązki kierownika przejęła Edyta Dopierała, która jest jednocześnie prezesem Spółdzielni Socjalnej „Pomocna Dłoń”. Czy burmistrz Borku ma plany połączenia ZAZ Leonów ze Spółdzielnią Socjalną w jedną jednostkę? - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi dzisiaj.

Marek Rożek przyznaje, że ZAZ w Leonowie musi funkcjonować, więc był zmuszony wyznaczyć na miejsce chorującego kierownika osobę, która będzie pełnić chwilowo jego obowiązki.

- Wyznaczyłem Edytę Dopierałę, która będzie otrzymywała praktycznie takie samo wynagrodzenie, jak na stanowisku prezesa Spółdzielni „Pomocna Dłoń”, bo będzie pracowała w sumie na 1 etat - wyjaśnił Marek Rożek.

Przyznaje, że znalazł się w patowej sytuacji, gdyż nie może wyznaczyć na stałe kierownika Zakładu, ani ogłosić naboru na to stanowisko. - Jeśli po powrocie do zdrowia pan Marszałek nie będzie chciał przyjąć umowy zmieniającej, to wtedy muszę dać trzymiesięczne wypowiedzenie. Ale cały czas będzie kierownikiem ZAZ. Nie mogę wyznaczyć kogoś na stałe, a tylko do rozstrzygnięcia sprawy. A jeśli sytuacja ostatecznie się wyjaśni, to mogę ogłosić konkurs na stanowisko kierownika Ale równie dobrze pan Marszałek może chorować długo - mówi Marek Rożek.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Cebulka
8 miesięcy temu ocena: 100%  13
Skonczcie te szopke ile tego mozna czytac monotonia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szok
8 miesięcy temu ocena: 72%  12
Ktoś tu kłamie to już kontrola? A tydzien temu to był audyt.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 44%  11
Brawo Panie Marku nareszcie ktoś zrobi trochę porządek w tej gminie.Bo jeśli brakuje uprawnień to nie można zajmować takiego stanowiska.A jeśli ktoś kieruje autem bez uprawnień i policja zatrzyma to co wtedy? Może kierować czy nie.Prawo obowiązuje wszystkich i wszędzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milicjant
8 miesięcy temu ocena: 57%  10
To gdzie był ten milicjant przez 5 ostatnich lat, bo chyba nie na posterunku. Pan Marszałek chyba sam się nie zatrudnił i nie rozpisał konkursu i nie zataił że ma wykształcenie jakie ma. Ps. Uprawnienia to możesz mieć na wózek widłowy, koparkę albo czyjąś żonę:)
~ Gostyń
8 miesięcy temu ocena: 81%  9
Dobra rada-można zawsze powiedzieć nie udzielam komentarza do momentu zakończenia sprawy. Ale to trzeba choć odrobinkę pomyśleć. W czwartek chyba sesja, to jest właśnie prolog przed czwartkowym kabaretem jaki zostanie zafundowany całemu powiatowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pioski
8 miesięcy temu ocena: 85%  8
Piaski tez:)
~ Krobiak
8 miesięcy temu ocena: 85%  7
Krobia będzie oglądać:)
~ Krobiak
8 miesięcy temu ocena: 85%  6
Krobia będzie oglądać:)
~ Geniu
8 miesięcy temu ocena: 63%  5
Zaczyna brakować pieniędzy w kasie ZAZ-u .Koszty utrzymania są ogromne zaklad sam na siebie pracuje bardzo dużo pieniędzy musi zaklad oddać miesięcznie za dofinansowanie.Teraz się burmistrz obudził bo jak zakład straci płynność finansową to gwarantuje że rada gminy odwoła burmistrza .Zaczyna ktoś się bać? Ale już chyba za późno. Panie Grzegorzu zdrowia życzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Geniu
8 miesięcy temu ocena: 70%  4
Proszę się nie ośmieszać jeszcze bardziej Panie R.
~ Ja
8 miesięcy temu ocena: 46%  3
Panie Geniu życzę Panu dużo zdrowia bo kiepsko z Panem za te głupoty co wypisujesz Pan
~ mieszkaniec
8 miesięcy temu ocena: 72%  2
DO SOKOLA idz sie lecz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sokol
8 miesięcy temu ocena: 65%  1
Ten Pan miał udar. Jeśli ma Pan odwage to może Pan zadzwonić i zapytać się jak długo zamierza chorować, a nie gadać bzdury w gazetach. Każdy NORMALNY pracodawca by tak postąpił. Każdy zabrałby w łapy telefon i zadzwonił. A może sumienie i strach nie pozwala?Jeszcze raz powtarzam miał udar, a ty opowiadasz o jakiś wypowiedzeniach. Dla niego najważniejsze jest zdrowie. Nie ty, nie zaz, nie pani kieronik, nie gmina, tylko zdrowie i powrót do pełnej sprawności. Oszczędź człowieku tego gadania sobie, temu Panu i wszystkim mieszkańcóm gminy. O każdym pracowniku będącym na chorobowym opowiada się na sesji i w gazetach. Już chyba dość drogi panie, chyba dość. A jak nie wiesz co to udar to sobie wygogluj!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji