Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Stłuczka trzech pojazdów. Pasażer w szpitalu

› Aktualności 2 miesiące temu    10.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Na ul. Jana Pawła II doszło do stłuczki 3 samochodów jadących w tym samym kierunkuGostyń. Na ul. Jana Pawła II doszło do stłuczki 3 samochodów jadących w tym samym kierunku fot. A. Fajczyk

Prawdopodobnie nieuwaga, nieostrożność kierowców spowodowała zderzenie trzech samochodów na ul. Jana Pawła II w Gostyniu. W okolicy skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nad Kanią, oznaczonego sygnalizacją świetlną, dziś przed południem najechały na siebie trzy auta.

Wszystkie pojazdy (dwa osobowe, jeden bus) poruszały się w jednym ciągu, tym samym pasem drogowym, próbując dostać się do centrum Gostynia. Kierowcy busa i jadącego za nim peugeota zwolnili, kiedy zobaczyli czerwone światło na „krzyżówce”. - Trzeci samochód nie zdążył zahamować i przyłożył w jadące przed nim auto - poinformował sierż. sztab. Piotr Struczak z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu.

Na miejsce zdarzenia oprócz policji wezwano ratowników medycznych oraz straż pożarną. Strażacy zabezpieczyli drogę. Po wstępnej ocenie okazało się, że wszyscy uczestnicy wypadku są przytomni, chodzą o własnych siłach. Pierwszej pomocy wymagał pasażer ostatniego samochodu.

- Był przytomny, siedział w samochodzie, ale odniósł obrażenia głowy. Udzieliliśmy mu pierwszej pomocy medycznej. Podczas wyciągania z auta nie używaliśmy specjalistycznych narzędzi, właściwie sam wyszedł - wyjaśnił asp. sztab. Przemysław Janicki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Pasażer ostatniego auta, po wstępnym przebadaniu przez ratowników medycznych na miejscu, został zabrany do szpitala w Gostyniu na badania.

Poza tym strażacy z gostyńskiej JRG odłączyli zasilanie z akumulatorów pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, sorbentem zabezpieczyli ślady płynów samochodowych, jakie wylały się na jezdnię. Na jednym z pasów ul. Jana Pawła II powstały utrudnienia w ruchu, więc zabrali się za rozładowanie korka, kierując ruchem. Policja z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu ustaliła, że wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. - Jeśli chodzi o sprawstwo zdarzenia, nie mogę jeszcze określić, jesteśmy w trakcie zbierania materiałów i ustalania okoliczności - stwierdził pracujący na miejscu sierż. sztab. Piotr Struczak

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ona
  2 miesiące temu ocena: 67%  2
  Ciekawe czy służby lub bystrzy redaktorzy mediów lokalnych dostrzegli fasadę domu która za chwile przewróci się na przechodniów. Wtedy będzie tragedia a teraz wszyscy udają ze nie widza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jj
  2 miesiące temu ocena: 100%  1
  I znowu bmw
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji