Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aleksandra Nowak
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Stoczyli ze sobą bitwę

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    12.07.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Ponad 40 uczestników odpowiadało na pytania związane z literaturą polską i światowąGostyń. Ponad 40 uczestników odpowiadało na pytania związane z literaturą polską i światową fot. Biblioteka Publiczna w Gostyniu

Za co tak naprawdę sądzony jest Józef K. w „Procesie” Franza Kafki? Z jakiej rodziny pochodził Romeo w dramacie Szekspira? Ile trenów napisał Jan Kochanowski? - na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy Bitwy o Literaturę w ramach projektu ,,Czytaj z Franciszką!"

R E K L A M A

Na gostyńskim rynku w ogródku wiedeńskim Szalonej Krowy, do turnieju wiedzy o literaturze przystąpiło ponad 40 uczestników. Powstały 4 drużyny: „Eka”, „Literatki”, „Mamuśki. Klub Mam” oraz „Studenci Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. Przez 10 rund zebrani odpowiadali na pytania dotyczące literatury polskiej i światowej. Dodatkowym urozmaiceniem były pytania multimedialne. Na podstawie piosenek, recytacji wierszy, ścieżek muzycznych i pokazów filmowych uczestnicy musieli podać poprawne odpowiedzi. 

Po 10 rundach nastąpił remis drużyn „Eka” i „Studenci Gostyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku”. W zaciętej finałowej walce o ,,złoty punkt'' zwyciężyła „Eka” odpowiadając na pytanie: jakie wydarzenie historyczne rozpoczyna, a jakie kończy powieść ,,Krzyżacy'' Henryka Sienkiewicza? Odpowiedź na pierwszą część pytania brzmi śmierci królowej Jadwigi, a na drugą - bitwa pod Grunwaldem.

Na wiele pytań trzeba było wspólnie naradzić się w grupie. Kilka osób, które znają się na zupełnie różnych gatunkach, połączyło siły, dzięki czemu można było wiele się nauczyć i doświadczyć fajnej zabawy  - zdradza Hania Białoskórska z drużyny „Eka”.

Następne wydarzenie w ramach cyklu ,,Czytaj z Franciszką!" odbędzie się 18 lipca w parku miejskim.

 Terminy dożynek [CZYTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A