Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Strażacy biorą pod uwagę różne opcje

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    2.08.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W razie potrzeby - pomogąW razie potrzeby - pomogą fot. A. Twardowska - arch. portalu

Świat obiegają coraz to nowe informacje, związane z olbrzymimi pożarami, które wybuchły najpierw w Szwecji, a potem w Grecji. W akcji gaszenia udział biorą także polscy strażacy. Nasz region wspierają między innymi ci z Jarocina, Krotoszyna, czy Kościana.

 

Druhowie z gostyńskiej komendy biorą pod uwagę wyjazd, chociaż jest on mniej prawdopodobny. - Jakieś „szanse” są. Jesteśmy przewidziani w Centralnym Obwodzie Operacyjnym, który może być dysponowany na tereny całego kraju, ale nie jesteśmy w module leśnym, który tam pojechał – wyjaśnia kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy gostyńskiej straży pożarnej.

Dodaje, że powoli do strażaków docierają informacje o możliwości podmienienia polskich strażaków, którzy działają w Szwecji. - Jest okres urlopowy. Bardziej bierzemy pod uwagę fakt, że chociażby jednostki z Kościana pojechało aż sześciu strażaków. W przypadku zagrożenia, moglibyśmy wspomóc sąsiadujące jednostki – mówi dalej kpt. Marcin Nyczka.

Czytaj także: Upał nie odpuści w najbliższych dniach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!