Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Strażakom "krzyż cierpienia" czasami daje się we znaki

› Społeczeństwo ponad rok temu    4.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Dziś obchodzono uroczystości św. Floriana - patrona strażaków. Druhowie z jednostek OSP gminy Gostyń przeszli przez deptakDziś obchodzono uroczystości św. Floriana - patrona strażaków. Druhowie z jednostek OSP gminy Gostyń przeszli przez deptak fot. A. Fajczyk

Głośno, uroczyście i dostojnie zrobiło się dziś wieczorem na głównych ulicach w centrum Gostynia. Druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Gostyń ubrani w galowe mundury, a także zaproszeni goście przemaszerowali z ulicami: Helsztyńskiego, Kolejową, 1 Maja, przez rynek - kierując się dalej ul. Kościelną do fary.

Prowadziła ich Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń. Przed korowodem maszerowały mażoretki w kolorowych strojach. Dziś dzień św. Floriana - patrona strażaków. Nabożeństwo w intencji strażaków odprawił ks. kanonik Krzysztof Młynarczyk, z kolei ks. prałat Artur Przybył odprawił mszę św. w intencji ks. Konrada Kaczmarka.

- Jezus powiedział do swoich uczniów: „to jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali”. Miłość wpisana jest w życie człowieka, choć każdy z nas na różny sposób ją rozumie. I poprzez miłość jest zdolny do życia na świecie człowiek. Bo ona prowadzi do rozwoju biologicznego. Ale z nią też wiąże się jakiś czyn, serdecznie wykonany. I w tej hierarchii miłości Chrystus mówi: „tak się miłujcie, jak ja was umiłowałem”. A Chrystus umiłował nas aż po krzyż. I są takie wydarzenia w życiu strażaków, gdzie ten krzyż daje się we znaki. Nie tylko ten biologiczny, jest też ten krzyż cierpienia - mówił podczas kazania ks. Młynarczyk, proboszcz parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Przypomniał też, że strażaków nie należy traktować, jak służących, ale raczej jak przyjaciół.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!