Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Stroje z gazet i papierów? Oni już to potrafią!

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    10.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. uczestników

Po raz trzeci w gm. Pępowo odbyły się warsztaty czerpania papieru pod hasłem ,,Papierowe Lato”. 6 września grupa dzieci ze Skoraszewic spotkała się w sali wiejskiej. Pani Olga opowiedziała zgromadzonym, skąd wywodzi się papier. Dzieci dowiedziały się, że aktualnie jednym z najdroższych rodzajów papierów jest ten uzyskiwany z odchodów słonia.

 

Uczestnicy zostali zapoznani z historią papiernictwa, a następnie słuchacze podzieleni na grupy przystąpili do wykonania trzech prac: ozdabiali teczki inicjałami i je pieczętowali, czerpali papier (z pomocą pana Wojtka) i uczyli się kaligrafii, pisząc gęsim piórem.

W drugiej części uczestnicy warsztatów wylosowali karteczki z postaciami baśniowymi, przedstawicielami stanów, zawodów, krain i tworzyli cudaczne stroje z gazet i papierów. Podczas pokazu wszyscy się doskonale bawili. Uwagę przykuł orszak ślubny, krasnoludek z prawdziwego zdarzenia i mała Indianka.

Po zakończonych pracach dzieci zostały obdarowane nagrodami, upominkami i słodkościami. Organizatorką i inicjatorką trzech warsztatów była Mirosława Bigaj.

Czytaj także o rowerówce do Domachowa. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!