R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Sukces uczniów ZSZ Gostyń. Najlepsi w Wielkopolsce

› Sport i rekreacja› Piłka nożna miesiąc temu    17.02.2020
komentarzy 0 ocen 2 / 100%

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu wygrał Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej Licealiada 2019/2020. Najlepszym bramkarzem turnieju w Kępnie został Kamil Pakosz.
    Droga uczniów ZSZ Gostyń do finału wojewódzkiego wiodła przez mistrzostwa powiatu i finał rejonowy. Po wygraniu mistrzostw powiatu zespół z Gostynia okazał się też najlepszy w finale rejonowym. W finale wojewódzkim Licealiady zagrało siedem drużyn. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w grupach. Po dwóch zwycięstwach uczniowie, których prowadził Damian Krzyżostaniak, zajęli pierwsze miejsce i w półfinale zmierzyli się z ZS Nr 1 Swarzędz. Po golach Wojciecha Goszczyńskiego i Aleksandra Woźniaka ZSZ Gostyń awansował do finału. W nim padła tylko jedna bramka. ZSZ Gostyń pokonał CKZiU Środa Wielkopolska po bramce Mateusza Nowaczyka. Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Pakosz. Mistrzostwo Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej zdobyli: Kamil Pakosz (br), Mateusz Nowaczyk, Jędrzej Żelichowski, Jakub Wojtyczka, Aleksander Woźniak, Wojciech Goszczyński, Michał Łagódka, Łukasz Humerski, Jonasz Jaraczewski, Karol Nowak, Kacper Wojciechowski op. Damian Krzyżostaniak.

Klasa okręgowa. Kolejna seria sparingów.