Sukces uczniów ZSZ Gostyń. Najlepsi w Wielkopolsce

Sukces uczniów ZSZ Gostyń. Najlepsi w Wielkopolsce - Zdjęcie główne

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu wygrał Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej Licealiada 2019/2020. Najlepszym bramkarzem turnieju w Kępnie został Kamil Pakosz.
    Droga uczniów ZSZ Gostyń do finału wojewódzkiego wiodła przez mistrzostwa powiatu i finał rejonowy. Po wygraniu mistrzostw powiatu zespół z Gostynia okazał się też najlepszy w finale rejonowym. W finale wojewódzkim Licealiady zagrało siedem drużyn. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w grupach. Po dwóch zwycięstwach uczniowie, których prowadził Damian Krzyżostaniak, zajęli pierwsze miejsce i w półfinale zmierzyli się z ZS Nr 1 Swarzędz. Po golach Wojciecha Goszczyńskiego i Aleksandra Woźniaka ZSZ Gostyń awansował do finału. W nim padła tylko jedna bramka. ZSZ Gostyń pokonał CKZiU Środa Wielkopolska po bramce Mateusza Nowaczyka. Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Pakosz. Mistrzostwo Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej zdobyli: Kamil Pakosz (br), Mateusz Nowaczyk, Jędrzej Żelichowski, Jakub Wojtyczka, Aleksander Woźniak, Wojciech Goszczyński, Michał Łagódka, Łukasz Humerski, Jonasz Jaraczewski, Karol Nowak, Kacper Wojciechowski op. Damian Krzyżostaniak.