Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Supernowoczesna obora w Drzewcach

› Aktualności ponad rok temu    6.05.2016
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 10 / 90%
A A A
Drzewce. Otwarcie oboryDrzewce. Otwarcie obory fot. I. Skorzybót

W Gospodarstwie Rolnym w Drzewcach Hądzlik-Lipowczyk otwarto nowoczesną oborę na 250 sztuk krów.

To obora woloonostanowiskowa z automatycznymi zgarniaczami obornika i gnojowicy. Wyposażona jest w karuzelę AutoRotor PerFormer, Apollo i Wygrodzenia 2D Optima.

W uroczystości wzięło udział około 600 gości. – W życiu trzeba mieć szczęście, a my mieliśmy szczęście poznać człowieka wyjątkowego, niezwykle skromnego, wspaniałego – Michała Żółtowskiego, od którego kupiliśmy to gospodarstwo – mówił Leszek Hądzlik, jeden z inwestorów przedsięwzięcia.

Gospodarstwo Rolne Drzewce liczy 365 hektarów. Hodowane jest tam 190 krów, 350 sztuk bydła, 6 klaczy, 12 koni, a struktura podporządkowana jest produkcji mleka. Decyzja o budowie obory zapadła 2 lata temu.

– Jakże inne uwarunkowania były wtedy. Czy byśmy zmienili zdanie? Myślę, że nie. Konkurencja jest tak duża, że w naszych warunkach dalej nie moglibyśmy produkować mleka, ponieważ od jakości będzie zależało przetrwanie nas wszystkich. Tylko najlepszą jakością przetworów możemy się bronić w przyszłości, w tak trudnym okresie – przyznał Leszek Hądzlik. Podczas uroczystego otwarcia obiekt poświęcono, a goście mogli go zwiedzić. Więcej informacji we wtorkowym Życiu Gostynia.

+ 9 głosów: 10 (90%) 1 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!