Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Świąteczny jarmark z atrakcjami za symboliczną złotówkę

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    13.12.2019
Anna Twardowska
komentarzy 26 ocen 4 / 50%
A A A
III Jarmark Bożonarodzeniowy w PogorzeliIII Jarmark Bożonarodzeniowy w Pogorzeli fot. A. Twardowska

Na trzeciej edycji bożonarodzeniowego jarmarku spotkali się dziś mieszkańcy Pogorzeli. Atrakcje skierowane były głównie dla tych najmłodszych, ale organizatorzy mają nadzieję, że i dorośli znaleźli coś dla siebie i poczuli magię zbliżających się świąt.

 

Na rynku od godz. 14.00 można było znaleźć wiele świątecznych akcentów. Święty Mikołaj zapraszał do swojego domku (niektórzy mogli rozpoznać w nim postać radnego i sołtysa jednej z wiosek), były przejażdżki saniami, zjazdy na oponach. Spore kolejki dzieci ustawiały się do objazdu wokół rynku w specjalnym wozie z wagonikami, obsługiwanym i przywiezionym przez OSP Smolice. Wszystko zaczęło się od korowodu przedszkolaków, które wystąpiły jako pierwsze na scenie. Potem Gwiazdor wraz z pomocnicą na rozgrzewkę przeprowadzili aerobik. Ze sceny płynęły kolędy i świąteczne piosenki.

Darmowe atrakcje nie zawsze są doceniane, dlatego w tym roku organizatorzy przetestowali inne rozwiązanie. Każde dziecko mogło skorzystać z wybranej atrakcji za symboliczną złotówkę. - Zebrane pieniądze będą przeznaczone na ferie zimowe dla dzieci - wyjaśniła Renata Turbańska ze stowarzyszenia Łaciata Wieś.

Ponadto, każdy uczestnik mógł zgłosić się po darmowy los, upoważniający go do udziału w losowaniu nagród.

Na rynku ustawiły się także stoiska rękodzielników i gastronomiczne. Jedno z nich, należało do przedszkola Raj Psotników. Panie oferowały tam specjalnie przygotowane „Przepiśniki” i wykonane przez rodziców ozdoby. Dochód z ich sprzedaży ma wspomóc leczenie pochodzącej z Pogorzeli Michaliny. Kobieta choruje na stwardnienie rozsiane. - Jesteśmy pod wrażeniem, bo miałyśmy uszykowanych bardzo dużo ozdób, a właściwie już kończymy - mówiła dyrektor przedszkola Ewa Fiłyk. Z wizytą do Pogorzeli przybyli też zaprzyjaźnieni Holendrzy. Ci znów pozytywnie zaskoczyli. - Gdy przyszli do naszego przedszkola w odwiedziny i jak zobaczyli te wszystkie przygotowane ozdoby, to wspomogli nas naprawdę duża kwotą - zdradza dyrektor.

Organizatorami świątecznego jarmarku były: Łaciata Wieś, GOK, urząd gminy, szkoły i przedszkole. Więcej we wtorkowym Życiu Gostynia.

Czytaj także: Spełniamy dziecięce marzenia! Napisz list do Gwiazdora i przynieś go do naszej redakcji.

 

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (27)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Gwiazdka
  3 miesiące temu 27
  Nikt nie broni palić drzewem, węglem ale wkładanie opon do pieca nie wiem co daje? Przecież to jest zabijanie nas wszystkich. Każdy chce żyć i chyba nie chcemy na starość mieć straszne choroby płucne, raka itd zamiast cieszyć się wnukami? Ale widzę że świadomych jest coraz więcej i brawo dla Was.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak jest
  3 miesiące temu ocena: 71%  26
  Władza potrafi tylko postawić ohydną bryłę w centrum miasta, żeby odwrócić uwagę od prawdziwego problemu, jakim jest smog. To już jest problem społeczny i trzeba z tym walczyć!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wet
  3 miesiące temu ocena: 100%  25
  @Damian Nie ma się z czego śmiać teraz zatruwanie środowiska należy do nowych grzechów głównych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Damian
  3 miesiące temu ocena: 86%  24
  Mam taką propozycję, żeby ksiądz Dariusz proboszcz Bandosz na pasterkach, których temat został tutaj wywołany, wygłosił kazanie na temat grzechów ciężkich, do jakich należy zatruwanie środowiska, palenie śmieciami itd. Albo lepiej jeszcze przed pasterką, żeby ludzie zdążyli się wyspowiadać z tych grzechów przed świętami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel
  3 miesiące temu ocena: 100%  23
  Nasze władze to jedna wielka totalna porażka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak
  3 miesiące temu ocena: 100%  22
  Dla wladzy liczą się tylko własne interesy.
  ~ Gwiazdka
  3 miesiące temu ocena: 100%  21
  @wstyd mi Masz całkowitą rację, Święta zapasem i może czas pomyśleć aby palić normalnym opałem a nie idziesz na pasterke a tam jedną smoła z pieców idzie. Jak będzie miał ktoś z Twojej rodziny raka to wtedy będziesz mówił wstyd mi że nie byłem świadomy i hejtowalem tych co walczyli o czyste powietrze. Wstyd mi za Ciebie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tomek
  3 miesiące temu ocena: 100%  20
  Problem jest taki, że ci ludzie są podwójnie głupi. Raz, że palą śmieciami i syfem a dwa, że nawet jak ktoś z ich otoczenia umiera na raka, to nie mają żadnej refleksji z tym związanych ...
  ~ Kierowca
  3 miesiące temu ocena: 100%  19
  Zwracanie uwagi o spalanie śmieci w piecu to hejt. Ciekawe, jak następnym razem Policja mnie zatrzymać to im powiem że znowu mnie bezprawnie hejtują i są bezczelni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Świadomy
  3 miesiące temu ocena: 100%  18
  W Pogorzeli jak widać jest bardzo duże przyzwolenie na palenie śmieci w piecach. Zwrócenie uwagi jak widać jest odbierane jako atak. Dlatego walka ze smogiem jest taka ciężką bo ludzie są bardzo oporni.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obywatel
  3 miesiące temu ocena: 100%  17
  Wg mnie Niestety w Pogorzeli nic się nie wskura. NA GMINIE WSZYSTKO ZAMIATAJĄ POD DYWAN I UDAJĄ ZE NIC SIE NIE DZIEJE. Po co mają sobie kłopot robić? Lepiej przetrwać kolejną kadencję na kawkach. Boją się wszelkiej fatygi. Smog? Myślę że dobrze wiedzą na gminie ale po co sobie problem robić? Tego co przyjdzie zgłosić problem to pozbędą i jeszcze arogancja ze śmiał im problem robić. Może trzeba Urzędników przeszkolić z ochrony środowiska bo widać mają spore zaległości w tym temacie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Papieros
  3 miesiące temu ocena: 100%  16
  Smog to jest,w samym urzędzie. Jedne papierosy.
  ~ Wg mnie
  3 miesiące temu ocena: 100%  15
  A ja uważam, że bardzo dobrze się stało, że problem spalania śmieci w piecach tu wypłynął. Burmistrz nie robi nic, żeby ukrócić ten proceder, sam jeździ do pracy samochodem, zatruwając powietrze, więc o czym my tu dyskutujemy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ekolog
  3 miesiące temu ocena: 91%  14
  W Pogorzeli jak ktoś zwróci uwagę że ktoś pali opony, meble, butelki itd to jest od razu hejt? Ludzie sprawdźcie najpierw w słowniku co to znaczy słowo "hejt" a potem komentujcie. Wyrazanie swojej opinii nikogo nie obrażając to nie hejt tylko zwrócenie uwagi na dany problem. Ale czego można się spodziewać po niektórych mieszkańcach Pogorzeli. Oczywiście nie wszystkich. Palicie czym popadnie byle było takiej i niby oszczędzacie kilka złotych ale na zdrowiu swoim i bliskich macie dużo większe straty już nieodwracalne. No ale czego oczekiwać po ludziach odpornych na wiedzę. Niczego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Taka prawda
  3 miesiące temu ocena: 82%  13
  @Mama z Przedszkola Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja nie neguje całej akcji wręcz ją popieram. Bardzo dobrze że jest zbiórka i Michalina sobie na to nie zasłużyła. Więc proszę się nie zasłaniać akcja która popieram. Odniosłem się tylko do zachowania jej mamy która chce wyleczyć swoją córkę a truje toksycznym dymem inne niewinne dzieci z przedszkola. I Pani się przedstawia jako "Mama z przedszkola" ? Czyżby nie miała swoich dzieci? Boli że ktoś ma odwagę mówić głośno o tych co trują nasze dzieci które za chwile będą mieli choroby nowotworowe powodowane przez tą panią? Widać jak bardzo prawda Cię boli i dajesz pozwolenie na palenie czym popadnie. Ma pani zerowe pojęcie o szkodliwości dymi który pochodzi ze spalania takich materiałów więc proszę się nie wypowiadać chyba że sama pani tym pali. Niby taka mądra a na temat toksycznego dyma ma pani nie wiele do powiedzenia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Taka prawda
  3 miesiące temu ocena: 73%  12
  @maDka Widać masz bardzo duże braki w szkolnictwie. Jakie podgrzeganie jeden na drugiego? Sprawdź w słowniku co to znaczy podgrzeganie. Zwracam tylko uwagę że jak się walczy o zdrowie swojego dziecka a jednocześnie truje się toksycznym, rakotwórczym dymem innych to jest zwykły HIPOKRYTYZM. A Pani wielka obraza majestatu bo ktoś ośmielił się zwrócić na to uwagę. Uważam że jedno z drugim ma związek. Sami walczą o zdrowie dla dziecka a zatruwają małe dzieci z przedszkola toksynami. Wystarczy palić normalnym opałem i po sprawie. Tak trudno to Pani zrozumieć? Już prościej nie można tego wytłumaczyć bo dziecko w przedszkolu bardziej jest świadome zagrożenia niż starsi. Nie wymagam od Pani zrozumienia bo widzę że ciężko z tym.
  ~ maDka
  3 miesiące temu ocena: 30%  11
  To Ty naucz się czytania ze zrozumieniem. Do takich działań podżegania jeden na drugiego zachęcasz...może wystarczy tą panią uświadomić i porozmawiać a nie obsmarowywać ja publicznie... WSTYD! Czy przeczytałaś cokolwiek w moich wypowiedziach o przyzwoleniu palenia śmieciami ? NIE! wiec nie spekuluj pisząc publicznie bzdury. Nie pod tym artykułem takie komentarze. ROZUMIESZ ?
  ~ mama z przedszkzola
  3 miesiące temu ocena: 43%  10
  #TAKA PRAWDA - Będziesz się o literówkę czepiać ? Piec mam na GAZ więc mi tu farmazonami nie wyjeżdżaj. To smutne co tu wypisujecie, bo ta rodzina przeżywa tragedie, jak nie wiesz na czym ta choroba polega to zachęcam do obszernej lektury. Aaaa i jestem tylko mieszkanką Pogorzeli a nie jej bliską rodziną lub sąsiadka która w pewnym stopniu ją rozumie. Celem miała być pomoc tej dziewczynie przy okazji zabawa na jarmarku a ty sobie ucelowałaś "dym z komina" jako obszerny problem tego dnia . Zapraszam do innego artykułu o smogu, śmieciach i nielegalnych śmietniskach i tam wylej swoje chore wypociny. Bo nie masz za grosz taktu w sobie. Brawa dla pseudo "odważnych".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Brawo
  3 miesiące temu ocena: 80%  9
  Nic się w tym mieście nie zmieni, skoro burmistrz nawet nie ma świadomości, że toksyczne powietrze powoduje raka. Popieram wszystkich, którzy mają odwagę napisać, że inni nas trują. Takich mam Michalin są dziesiątki, niestety.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wstyd mi
  3 miesiące temu ocena: 44%  8
  jesteś żałosny ! Ale co się spodziewać- hejt w Pogorzeli to chleb powszedni. Święta zapasem, a jadem jedzie już od znaku Pogorzela.
  ~ Mieszkanka
  3 miesiące temu ocena: 50%  7
  Było wspaniale. Atrakcji mnóstwo a OSP Smolice rewelacja :) dziękujemy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cds
  3 miesiące temu ocena: 100%  6
  Po co ci wielcy Darczyncy i Przyjaciele z Holandi sie tu jeszcze pałetaja mysla ze polska to zacofany kraj i nic tu nie ma?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Taka prawda
  3 miesiące temu ocena: 76%  5
  Fajnie że Przedszkole włączyło się do zbiórki na pomoc dla Michaliny. Tylko dlaczego jej mama w podzięce pali sklejki że stolarni i buazerie gdzie trójacy, toksyczny dym leci codziennie na dzieci w przedszkolu? Taka to podzięka za pomoc. Powinna docenić wartość życia i być bardziej świadoma że truje innych. A impreza bardzo fajna.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obiektywny
  3 miesiące temu ocena: 33%  4
  Mama z przedszkzola straszy paragrafami? Czyżby sama wkładała coś diedozwolonego do pieca? Uderz w stół a nożyce się otworzą.
  ~ Borkus
  3 miesiące temu ocena: 73%  3
  Taka Prawda trafiłeś w punkt. Nic dodać nic ująć. Palą czym się da i jeszcze pretensje mają jak się zwróci komuś uwagę. Zero świadomość. Ludzie, za chwilę wszyscy będziemy chorzy na raka więc brońcie tych co palą opony, butelki, meble, folie a zobaczycie jakie będziecie mieć *zdrowe* dzieci to wtedy oczy otworzycie.
  ~ Taka prawda
  3 miesiące temu ocena: 75%  2
  @Mama z przedszkzola czy przedszkola? Ja tylko prawdę pisze. Co zabolało? Bezczelne to jest spalanie odpadów i trucie toksynami innych a samemu się wymaga aby swoje dziecko było zdrowe. Co ma anonimowość do pisania prawdy? Jest ustawa że się śmieci nie spala więc trzeba to zgłosić do Poznania do Inspekcji Ochrony Środowiska bo przecież nikt nie jest ANONIMOWY aby sobie śmieci palić. BEZCZELNE to jest trucie TOKSYNAMI dzieci które mają całe życie przed sobą.
  ~ mama z przedszkzola
  3 miesiące temu ocena: 40%  1
  BEZCZELNA JESTEŚ ! Takie rzeczy tu piszesz ! Pomyśl bo i na ciebie znajdzie się paragraf . Nikt w sieci nie jest anonimowy.