Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Świetlica pękała w szwach. Jak się panie rozgadały...

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    17.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. W Czajkowie po latach zorganizowano spotkanie z okazji Dnia KobierGostyń. W Czajkowie po latach zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobier fot. A. Fajczyk

Po kilku latach w Czajkowie (gm. Gostyń) mieszkanki zrobiły sobie Dzień Kobiet, a raczej „babskie spotkanie”. Trzy pokolenia pań miło i wesoło spędziły sobotnie popołudnie, a świetlica pękała w szwach.

- Imprezy z okazji Dnia Kobiet były kiedyś w wiosce organizowane, ale nigdy w tak dużym gronie. O kilku lat nie odbywały się w ogóle. Dostawałam sygnały, że mieszkankom tego brakuje, że jest potrzeba integracyjnych spotkań, aby sobie powspominać, pogadać. Na dzisiejsze spotkanie przyszły 3 pokolenia: babcie, mamy i córki - powiedziała Renata Ruta, nowa sołtys Czajkowa. Nigdy w wiosce nie przeznaczano funduszy na spotkania dla pań. - Tegoroczny Dzień Kobiet zorganizowaliśmy dzięki panom z rady sołeckiej, z którymi współpracuję. Pieniądze na nagrody otrzymałam od sponsorów, ciasto ufundował znany piekarz i cukiernik - dodała.

Na dobry początek, po podaniu kawy, wśród uczestniczek rozlosowano nagrody. Każda dostała jakiś upominek - od doniczkowego kwiatka, przez „wałek na męża”, kosmetyki, po bilety na koncert Anity Lipnickiej czy voucher na ćwiczenia do salonu fitness.

Przygotowano też prezentację kosmetyków, najlepszych do tego, aby w 5 minut „zrobić się na bóstwo”, były porady, czym czyścić kuchnię i łazienkę, a czym okna.

Uczestniczki podkreślały, że wieś Czajkowo, w której do niedawna średnia wieku była bardzo wysoka, teraz „młodnieje”. - Buduje się coraz więcej domów, w wiosce zostają też młodsze pokolenia - dzieci lub wnuki, a wcześniej było tak, że jak na studia czy do innej szkoły z gniazda dzieci wyfrunęły, to już nie wróciły - wspominały uczestniczki. Kobiety nie przychodziły na zebrania wiejskie, a to spowodowało, że przestały się spotykać. Podkreślały, że spotkanie pozwoliło poznać się wzajemnie starszym i rodowitym mieszkankom Czajkowa z tymi, które w wiosce są od niedawna, albo z tymi, które wydoroślały. Kolejna impreza planowana jest z okazji Dnia Dziecka.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Fan gazety gostyńskiej
  3 miesiące temu ocena: 50%  1
  Pani Fajczyk posiada niską kulture osobistą, na dniu kobiet rozmawia z ludźmi tak, jakby kwestionowała ich inteligencję, prowadząc rozmowę steruje rozmówcą, aby uzyskać zadowalającą ją odpowiedź. Artykuł również nie jest najwyższych lotów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji