Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Szczególnie rolnikom podziękować trzeba

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    23.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zespół Zespół "Borkowianie" podczas ośpiewania fot. arch. Koszkowo

- Dzisiaj są dożynki, trzeba się radować, za zebrane plony Bogu podziękować. Lato było suche, lecz nie braknie chleba. Szczególnie rolnikom podziękować trzeba - usłyszeli goście na wiejskiej uroczystości w Koszkowie. Mieszkańcy wioski w gminie Borek zakończyli żniwa i wspólnie bawili się na dożynkach w sobotę, 17 sierpnia. Było tradycyjnie - z wieńcem, przyśpiewkami i tańcami.

Po południu społeczność zebrała się na placu rekreacyjnym przy scenie. Każdy z uczestników, przy wejściu otrzymywał „zbożowe kotyliony”. Przy stole głównym obok zaproszonych gości z gminnego samorządu, zasiadła młodzież. Starościną dożynek była Iwona Puślecka a starostą - Miłosz Mielczarek, którzy od społeczności wioski - na powitanie - otrzymali chleby. Na zabawie gościł zespół ludowy „Borkowianie”, który zadbał o ośpiewanie wieńca.

- Słuchajcie uważnie, co będziemy śpiewać, czy to źle czy dobrze, proszę się nie gniewać. My na tę okazję pozwoleństwo mamy. Dożynki raz w roku, co chcemy śpiewamy - przedstawił się zespół w Koszkowie.

W przyśpiewkach proszono burmistrza o lepsze drogi w gminie. - Nasz gospodarz gminy wysoko się nosi, i na sesjach w gminie często głos podnosi - śpiewali „Borkowianie”.

Radnego Tomasza Pawlaka i jednocześnie przewodniczącego rady miejskiej poproszono o to, by okazał mieszkańcom trochę więcej troski. - Państwo Pawlakowie we dworku mieszkają, ale z mieszkańcami rzadko rozmawiają - zaśpiewały panie z zespołu.

Zgodnie z przyśpiewkami, społeczność Koszkowa chciałaby powierzyć sprawy wioski wicestaroście Janoszowi Sikorze, który został wybrany do samorządu powiatowego przez mieszkańców. - Owocnych sukcesów państwu dziś życzymy, za uśmiech i serce dzisiaj dziękujemy - zaśpiewali dożynkowi goście.

Starostowie dożynek przekazali wieniec sołtysowi „bo się raz postarał i dożynki mamy”, jak mówiła treść przyśpiewek. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z minirepertuarem, głównie śpiewając piosenki. Maluchy do występów przygotowywali rodzice wraz z Aliną Sokół. Później zagrała orkiestra i rozpoczęły się tańce. Dożynki w Koszkowie odbyły się w ramach projektu „Raz, dwa, trzy, cztery Koszkowianie pokonują bariery”. Na jego realizację wioska otrzymała dofinansowanie w wysokości 3000 zł. Pierwszą część projektu zrealizowano pod koniec czerwca. Wtedy przygotowano festyn rodzinny pn. „Zaśpiewamy, zatańczymy wszyscy wspólnie się bawimy”. Oprócz realizacji pikników i zabaw, z grantowych środków na użytek społeczności zakupiono sprzęt nagłaśniający i grilla na trójnogu. Pozyskano również z Nadleśnictwa Piaski drewniany materiał, z którego wykonano siedziska dookoła paleniska.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mjakmelanz
  6 miesięcy temu 1
  Fajnie pocisneli burmisrmtrzowi. A on jak zwykle, brak szacunku dla ludzi i nie przyjechal... Ale coz sie dziwic, pracuje od poniedzialku do piatku a oni bezczelni go na sobote zaprosili.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji