Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Szczury migrują z wysypiska?

› Gospodarka 6 miesięcy temu    5.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A
Pogorzela. Nielegalne wysypisko i szczury? Mieszkańcy się martwią... Pogorzela. Nielegalne wysypisko i szczury? Mieszkańcy się martwią...  fot. Fotomontaż

Zaczęło się od zgłoszeń mieszkańców. Ci alarmowali, że na terenie pod lasem dzieje się coś niedobrego. No dodatek, na ich posesjach zaczęły pojawiać się szczury. Gdy pogorzelscy radni zaczęli wspólnie zastanawiać się nad rozwiązaniem problemu okazało się, że prawie każdy z nich ma do dorzucenia zasłyszaną historię. Podobno szczury widziane były także na cmentarzu.

 

Przewodnicząca rady w połowie czerwca złożyła w imieniu mieszkańców na ręce burmistrza gminy interpelację, związaną z przywozem śmieci do punktu przeładunkowego mieszczącego się przy ul. Boreckiej w Pogorzeli. Mieszkańcy informowali ją, że oprócz pojawienia się gryzoni w gospodarstwach domowych, położonych w pobliżu punktu, niepokoi ich także narastająca hałda śmieci. Właścicielem działek jest firma z siedzibą w Piotrowicach. Z odesłanego do przewodniczącej pisma wynika, że wspomniany teren, jest bazą magazynowo-techniczną spółki oraz miejscem, gdzie spółka może prowadzić zbiórkę i przetwarzanie odpadów zgodnie z posiadanymi w tym zakresie zezwoleniami. Jej przedstawiciele zapewniają, że teren jest użytkowany zgodnie z prawem i posiadanymi zezwoleniami, i że w tym miejscu nie ma możliwości składowania na stałe odpadów, a jedynie „zbierania i przetwarzania”. Mówią też, że spółka sukcesywnie rozkłada trutki na gryzonie, chociaż nie zauważono ich wystąpienia w ostatnim czasie.

Radny Łukasz Jankowiak zauważył, że mieszkańcy informowali go wręcz o „nielegalnym składowisku” w tym rejonie.

- Pojechałem tam 12 czerwca, wszedłem na wały, faktycznie wygląda to masakrycznie. (…) Jakby ktoś to „rysnął”, to mamy pożar od lasu aż po Borek – stwierdził.

Dodał, że również słyszał o szczurach, nawet na cmentarzu.

- Z tego, co ja się dowiedziałem, to właśnie te szczury migrują stamtąd i przychodzą do stawu się napić – dodał radny Piotr Robaczyński.

Przewodnicząca Daria Wyzuj dołożyła kolejną zasłyszaną historię.

- Ja mam informację od pana, który na swojej posiadłości zabił 12 szczurów dorosłych, plus młode. On nie ma zwierząt, po co te szczury by miały u niego być? - pytała.

Temat poruszono także na czwartkowej (27 czerwca) sesji Rady Miejskiej Pogorzeli. Problemy zgłoszono odpowiednim służbom, które w najbliższym czasie przeprowadzą na tym terenie kontrole. Burmistrz Piotr Curyk był zaskoczony tak wieloma anonimowymi opiniami.

- Nie znam adresu, ani mieszkańca z imienia i nazwiska, żeby móc go jakoś zlokalizować. Mówi się ogólnie „o mieszkańcach”, bez konkretów. Prosiłbym poprzez państwa radnych lub mieszkańców, żeby zgłaszali do nas, do gminy: gdzie te szczury się pojawiły, ile, aby mieć obraz sytuacji, żeby móc przeciwdziałać. (…) Nikt nie zamierza tego ukrywać. Jeżeli jest taki problem, to trzeba go zwalczać, bo problem szczurów był od wieku i nadal będzie – stwierdził burmistrz P. Curyk.

Czytaj także: Makabryczne odkrycie. W szafie znaleziono zwłoki noworodka.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Głos
6 miesięcy temu ocena: 0%  11
W Pogorzeli najważniejsze jest podlewanie boiska kiedy zboża się palą na pniu i wody brakuje. Brawo Panie Burmistrzu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 100%  10
Wszyscy interesują się szczurami, a czemu nikt nie zainteresuje się tykającą tam bombą ekologiczną w postaci zakopanych tysięcy ton odpadów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbych
6 miesięcy temu ocena: 100%  9
W Pogorzeli na gminie siedzą sobie wszyscy jak ciepłe kluchy. Zgłosisz jakiś problem to nie Oni są od tego. Ale trzynastki za nic brać to już potrafią. Szczury, psy wszystko się panoszy ale Oni tego nie widzą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pogorzela, Polska
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Szczury oraz horda "bezdomnych" psów, które dokarmiane przez pracowników śmietniska rozmnażają się na potęgę. Zgłosiłem problem w UM, ale zostałem "olany" i usłyszałem, że mam dzwonić w tej sprawie na policję.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nieznana
6 miesięcy temu 7
Zajmą się dopiero jak do jakiejs tragedi dojdzie,Bo przecież po co wcześniej..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
Przecież tam ciągle spaceruje mecenas Rybka i jakoś nie skarży się na szczury? A Pan Burmistrz nie wiele zrobi, zakazał podlewać ogródki i trawniki a sam w nocy leje wodę strumieniami na boisko sportowe marnując bezcenna wodę. Jak to się nazywa? Hipokrytyzm?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
W Borku po rynku też chodzą szczury Oswojone jak koty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hg
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Ale jak kot idzie to ludzie rzucają w niego czym się da :/
~ Majka
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
W Borku jest duży problem z tymi gryzoniami, strach drzwi uchylone na chwilę zostawić
~ Rico
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Hm w ziolkowie jest plagą odkąd pojawiły się smieci nie idzie tego wypedzic... zajmijcie się Tym bo tragedia się robi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dot. wypowiedzi radnego Jankowiaka - mam pytanie - czy Pan rzeczywiście był na tym samym wale tzn. tym otaczającym punkt na Międzyborzu, gdyż nie jest Pan jedyną osobą, którą zainteresowała się tą sprawą i również weszła na ten wał. Dot. "kolejna zasłyszana historia" - Państwo Radni - stwierdzacie fakty i macie na nie dowody ?- czy niepotrzebnie wprowadzacie chaos?! Dot. " zaczęło się od zgłoszeń mieszkańców" - kto? gdzie? kiedy? komu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji