Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Szkolni bohaterowie. Mogą być z siebie dumni

› Aktualności 11 miesięcy temu    11.10.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 32 / 28%
A A A
Franciszek Sobociński i Dawid Nowak, ośmiolatkowie z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 3 z Gostynia.Franciszek Sobociński i Dawid Nowak, ośmiolatkowie z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 3 z Gostynia. fot. A. Fajczyk

- Poprosimy na scenę naszych szkolnych bohaterów - w ten sposób przed widownią stanęli Franciszek Sobociński i Dawid Nowak, ośmiolatkowie z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 3 z Gostynia. Było to podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych, która odbyła się dziś po południu w GOK Hutnik.

R E K L A M A

Dyrektor Józef Gerowski podkreślił, że chłopcy wykazali się właściwą postawą wobec nieprzytomnego człowieka i zadzwonili po policję, mówiąc, że „pan jest zatruty i się nie rusza” CZYTAJ TUTAJ. Według dyrektora i społeczności szkolnej takie rozsądne zachowanie ośmiolatków zasługuje na wyróżnienie. - To jest odpowiedni moment, aby nagrodzić was w obecności waszych młodszych koleżanek i kolegów. W obecności szkolnej społeczności serdecznie chcę wam pogratulować. Wasze zachowanie, postawa mogą być dla pierwszoklasistów ogromnym przykładem - powiedział, zwracając się do chłopców, nieco zaskoczonych tym „pozytywnym zamieszaniem”.

Józef Gerowski przyznał, że kiedy w lokalnych mediach przeczytał o zdarzeniu, kiedy to chłopcy „z klasy III gostyńskiej „trójki” znaleźli w miejskim parku, na ławce, nieprzytomnego mężczyznę, początkowo pomyślał o gimnazjalistach. - Ale zastanowiłem się: „przecież nie ma w naszym gimnazjum takich chłopaków?”. Później dotarło do mnie, że są to uczniowie szkoły podstawowej, którzy mają zaledwie osiem lat - mówił dyrektor Gerowski. 
Ośmiolatkowie otrzymali dyplomy i nagrody. A dyrektor serdecznie im pogratulował. Z widowni rozległy się głośne brawa.
Wychowawczyni Anna Pospieszyńska, w rozmowie z dziennikarzem, przyznała, że jest dumna ze swoich podopiecznych, z ich zachowania, że nie zostawili znalezionego mężczyzny „na łaskę losu”. Podkreśliła, że takiego postępowania, aby nie być obojętnym na ludzki los nauczyli ich przede wszystkim rodzice. 
 

Czytaj także, co krobscy strażacy znajdują w ogrodach mieszkańców

R E K L A M A
+ 9 głosów: 32 (28%) 23 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obywatel
  11 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Klamiecie byłem na tym pasowaniu i wychowawczyni wg się nie wypowiedziała kłamcy i koloryzatorzy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ b
  11 miesięcy temu ocena: 0%  1
  Przecież jest napisane że W ROZMOWIE Z DZIENNIKARZEM
  R E K L A M A