Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Szlak „Śladami historii…” wiedzie za miasto

› Aktualności 5 miesięcy temu    3.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Jedna z nowych tablic na historycznym szlaku znajduje się przed kościołem w Starym GostyniuJedna z nowych tablic na historycznym szlaku znajduje się przed kościołem w Starym Gostyniu fot. UM w Gostyniu

Niespełna 12 000 zł kosztowało postawienie trzech tablic na historycznym szlaku, jakie - w połowie listopada - pojawiły się poza Gostyniem. Chodzi o gostyński szlak „Śladami historii…” To projekt, polegający na sukcesywnym znakowaniu obiektów i miejsc, które odegrały istotną rolę w historii miasta i ziemi gostyńskiej.

R E K L A M A

Dotychczas stawiano tablice w mieście, ale w czwartek 15 listopada 2018 r. pojawiły się trzy pierwsze tablice poza Gostyniem – w Czachorowie, Kunowie i w Starym Gostyniu. Pierwsze cztery tablice zainstalowane zostały tuż przed końcem roku 2012. Kolejne pojawiły się w latach 2013-2016. Realizowany etapami projekt służy zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Znakowane są miejsca i obiekty, o których wiedza historyczna nie zawsze jest powszechnie znana, choć były (lub nadal są) świadkami ważnych wydarzeń dla miasta i regionu. Partnerem w realizacji projektu jest Muzeum w Gostyniu.

Oprócz krótkiego tekstu i jego tłumaczeń na języki angielski i niemiecki, na każdej tablicy znajduje się schematyczny plan najbliższej okolicy oraz graficzna prezentacja dawnego wizerunku opisywanego miejsca lub obiektu. Autorem tekstów jest Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum. Z kolei rysunki wykonał Marek Ratajczyk.

Prace dokumentacyjne, konstrukcyjne i budowlane zrealizowało Studio Reklamy JAG ze Śremu. Za pomocą zlokalizowanego u dołu każdej planszy kodu QR, posiadacze urządzeń mobilnych mogą szybko uzyskać dostęp do informacji zawartych w serwisie internetowym (it.gostyn.pl), który jest systematycznie rozbudowywany. Gostyński szlak „Śladami historii…” składa się obecnie z 23 tablic.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Chyba ze srebra
~ Szwagier
5 miesięcy temu 3
Wy się Boga nie boicie!!
~ gostyniak
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
12 tyś. za 3 tablice? Chyba kogoś głowa boli.
~ Lu
5 miesięcy temu 1
CO ze szwagrem zrobiłbyś z płyty paździerzowej za 3 flaszki?
R E K L A M A
R E K L A M A