R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Szok, niedowierzanie. Kania upokorzona w derbach

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 8 dni temu    12.08.2017
komentarzy 6 ocen 0 / 0%

Kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia w meczu derbowym pomiędzy Kanią Gostyń a Koroną Piaski? Tylko najwierniejsi kibice z Piasków postawiliby u bukmacherów wygraną swojej drużyny 1 : 4. Robiąc tak wygraliby pokaźną kasę, bo właśnie nadspodziewanie wysoką wygraną Korony zakończyły się dzisiejsze derby powiatu gostyńskiego.

R E K L A M ASRT1 - CUK Ubezpieczenia

Losy pojedynku derbowego rozstrzygnęły się w pierwszej połowie spotkania. W 16. minucie Łukasz Fabich odebrał piłkę Sebastianowi Fechnerowi i dograł ją w pole karne. Sytuację wykorzystał Szymon Kajoch. Druga bramka na długo zostanie w pamięci kibiców. Na strzał z rzutu wolnego z własnej połowy zdecydował się Marcin Wojciechowski i zaskoczył Damiana Wujczaka, który nie był przygotowany na takie rozwiązanie stałego fragmentu gry przez zawodnika gości. Trzeciego gola Korona zdobyła z kontry w 28. minucie. Po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie po strzale Łukasza Fabicha. Po tych ciosach gospodarze zdołali tylko uratować honor bramką Patryka Gendery. Jestem bardzo zadowolony. Chłopacy też. Stanowiliśmy dzisiaj monolit. Jeden pracował za drugiego. Możemy się cieszyć z wysokiej wygranej - stwierdził po meczu trener Korony Piaski Maciej Gendek.

Kania Gostyń - Korona Piaski 1 : 4 (0 : 3)
0 : 1 - Szymon Kajoch (16')
0 : 2 - Marcin Wojciechowski (25')
0 : 3 - Robert Norkiewicz (28')
0 : 4 - Łukasz Fabich (53')
1 : 4 - Patryk Gendera (65')
Kania: Wujczak - Ptaszyński (65' Kaźmierczak), Muszyński (46' M. Olejniczak), Krzyżostaniak, Fechner, Pawlaczyk, Wichłacz, Aksamit, Wachowski, Sz. Olejniczak (70' Szymankiewicz), P. Gendera (78' Karolczak)
Korona: Tomczak - D. Naskrent, N. Gendera, Gendek, Frąckowiak, Szymczak, Norkiewicz, Kajoch (76' Konieczny), Wojciechowski (64' Bonawenturczyk), Pijanowski (86' Berchert), Fabich (74' Kaczmarek)