Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Takie konwenty pokazują, że nie jest to świat dziwakówPatronat

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    13.05.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Teatr Ilustracji Kamishibai Teatr Ilustracji Kamishibai  fot. A. Twardowska

Za nami piąta edycja fantastycznego – i to dosłownie - festiwalu GOSTKON, zorganizowanego przez Klub Fantastyki „Kopuła Zapomnienia” i Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”. Tegoroczny festiwal fantastyki odbywał się w dniach 12 – 13 maja i przyciągnął kilkuset odwiedzających. 

R E K L A M A

Organizatorzy zapewnili odwiedzającym wachlarz możliwości. Jedną z nowości, był Mass Escape, podczas którego budynek ośrodka kultury zamieni się w wielką pułapkę, z której ucieczkę gwarantowało jedynie rozwiązanie wszystkich zagadek.

- Było to inspirowane escape room'ami, w których uczestnicy w określonym czasie muszą uciec z pomieszczenia. My zrobiliśmy to na większą skalę, ponieważ musieli uciec z całego budynku. Mieliśmy 37 graczy, których podzieliliśmy na cztery drużyny. Nie mogli się ze sobą komunikować – wyjaśniał Piotr Karkosz, koordynator tej części Gostkonu.

Wśród odwiedzający znalazła się drużyna sportowa „Żubry Gostyń”, miłośnicy airsoftu, gry podobnej do paintballu. Grupa stylizuje się na rosyjskie jednostki specjalne.

- Siedzieliśmy przy grach planszowych, wybraliśmy sobie taką ze strategią wojenną, która nam bardzo odpowiadała. Zdecydowanie fajnie, że coś takiego się w Gostyniu dzieje. Świat fantazy, science fiction, anime i mangi, jest bardzo mało rozpowszechniony, tym bardziej w Polsce. Takie konwenty, jak Pyrkon, czy Gostkon, bardzo fajnie pokazują, że nie jest to świat dziwaków – mówił Bartosz Rozynek. 

O Gostkonie przeczytasz we wtorkowym wydaniu Życia Gostynia.

Zdjęcia z wczoraj znajdziesz TUTAJ.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A