Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Takiej awarii jeszcze nie było. Nie można było rejestrować pojazdów

› Aktualności 9 miesięcy temu    12.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Internauta

- Takiej awarii jeszcze nie było. Nie można było wydać odpisu aktu stanu cywilnego, ani wykonać zgłoszenia urodzenia dziecka - powiedziała Dorota Hołoga, naczelnik wydziału spraw obywatelskich w gostyńskim magistracie. Dziś rano całkowicie przestały działać najważniejsze systemy informatyczne państwa.

R E K L A M A

O włamaniu do sklepu ze sprzętem RTV i AGD - TUTAJ

Niedostępne były Profil Zaufany, CEPiK, ePUAP czy serwis obywatel.gov.pl. O tym, że doszło do dużej awarii sieciowej systemów informatycznych w całym kraju oficjalnie poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Największe problemy wystąpiły w działaniu Systemu Rejestrów Państwowych. W Centralnym Ośrodku Informatyki powołany został sztab kryzysowy. W związku z poważnym uszkodzeniem systemów przez kilka godzin były utrudnienia w zakresie rejestracji pojazdów, wydawania uprawnień do kierowania pojazdami oraz ewidencji ludności i wydawania dowodów osobistych.

Jak radził sobie wydział komunikacji w gostyńskim starostwie (odpowiedzialny m.in. za rejestrację pojazdów i wydawanie praw jazdy)?

- To była awaria ogólnopolska. Od rana środki masowego przekazu o tym mówiły, przekazywały informacje. Nie można było rejestrować pojazdów. Prawo jazdy można było wydawać, ale konkretnie rejestrować nie - powiedziała Danuta Czabajska.

Zapewniła, że sytuację szybko udało się opanować. - Informowałam petentów co pół godziny - zgodnie z komunikatem, który się ukazywał dla starostw powiatowych - o pracach przy usuwaniu awarii - dodała. Urzędniczka podkreśliła, że klienci, którzy oczekiwali w wydziale na obsługę, nie byli oburzeni, a raczej wyrozumiali. Tylko jeden mieszkaniec narzekał, że stracił czas.

W jaki sposób podczas awarii radził sobie wydział spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Gostyniu? Naczelnik Dorota Hołoga zauważyła, że była to awaria na dużą skalę i jest to problem dla urzędów. - Staraliśmy się obsługiwać klientów w miarę możliwości, ale było to utrudnione, gdyż do ręki nie dostali żadnych dokumentów, żadnych zaświadczeń, które są wydrukowywane z systemów, tylko odręczne nasze potwierdzenia, że złożyli dokument. Jest to uciążliwe - powiedziała.

Awarię wstępnie udało się opanować około 13.00, ale co było jej przyczyną nie udało się ustalić. Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji widnieje komunikat: Informujemy, że działanie Systemu Rejestrów Państwowych, Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz platformy ePUAP zostało przywrócone. Oznacza to, że obsługa obywateli w urzędach może być prowadzona normalnie. Fakt, że w systemach coś drgnęło około godz. 13.00. potwierdzają gostyńscy urzędnicy.

- Mamy informacje, że coś działa, że można pracować - mówiła ok. 13.20 Dorota Hołoga, naczelnik wydziału spraw obywatelskich w gostyńskim magistracie. W wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Gostyniu także można już rejestrować pojazdy.

Nadal trwają prace na przywróceniem działania e-usług oraz stron internetowych Pz.gov.pl, Epuap.gov.pl, oraz Cepik.gov.pl.

Dlaczego dyrektor "Jedynki" rezygnuje ze stanowiska? - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nosacz
9 miesięcy temu 1
Może atak hakerski?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A