Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Tam nie można jechać

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    20.05.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Po raz kolejny nasi Czytelnicy narzekają na zły stan drogi w Gostyniu, biegnącej obok dworca PKS i nowej przychodni zdrowia.

Fatalna droga nie jest własnością gminy Gostyń, a PKP. Mimo tego magistrat już raz łatał największe dziury. W ubiegłym tygodniu zadzwonił do nas mieszkaniec Krobi. - Tam nie można jechać. Są dziury do pół metra głębokie. Jeśli jedzie się samochodem jedną się omija, a w drugą się wpada. Wystarczy zrobić kilka zdjęć i posłać włodarzowi miasta, żeby widział jak wygląda. Bo on chyba zapomniał, że ludzie go wybrali, on ma o ludzi dbać - mówił zdenerwowany mężczyzna. Zauważył, że drogą dojeżdża codziennie kilkaset osób do ośrodka zdrowia. Jest jednak szansa, że droga zmieni właściciela i zostanie naprawiona. - Jesteśmy w trakcie rozmów o przejęcie tej drogi od PKP. Jeśli dojdzie to do skutku, umożliwi nam to wyremontowanie nawierzchni. Teraz jest to niemożliwe, ponieważ nie jesteśmy administratorem drogi - wyjaśnia Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału mienia w gostyńskim magistracie. Naczelnik zapewnia, że rozmowy z PKP są dosyć zaawansowane. Gmina Gostyń chce przejąć cały odcinek drogi, czyli około 400 metrów. Jej remont będzie bardzo kosztowny z dwóch względów: zniszczeń oraz szerokości i długości trasy. Koszt ok. 200 000 złotych. (iza)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!