Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ten wieczór był wyjątkowy. Zobaczcie to w telewizji!

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    25.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 5 / 80%
A A A
Koncert kolęd ze Stanisławą Celińską nagrywany był 13 grudnia. W TVP 2 dziś o godz. 15.15Koncert kolęd ze Stanisławą Celińską nagrywany był 13 grudnia. W TVP 2 dziś o godz. 15.15 fot. Paweł Maćkowiak (galeria)

- Koncert kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej i zaproszonych gości w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu - tak programy telewizyjne zapowiadają dzisiejsze wydarzenie, które zostanie wyemitowane o godz. 15.15 w TVP2.

Wśród gości chór dziecięcy „Zaczarowana Melodia” pod kierownictwem Ewy Kuśnierek. Dzieci nie pierwszy raz pracowały w bazylice świętogórskiej przy koncercie kolędowym i nie pierwszy raz z panią Celińską, również obyte są z kamerami - ZOBACZ TUTAJ. Podczas nagrywania koncertu mali artyści czuli się „jak u siebie w domu”. Kiedy rozmawialiśmy w garderobie, przyznali, że stres jest nieco mniejszy, niż na stadionie w Warszawie. A ponieważ bardzo lubią śpiewać, lokalni artyści są spokojniejsi to to, czy wszystko się uda.

- Jesteśmy szczęśliwi, że to nas pani Stasia wybrała. Czujemy się trochę tak, jakbyśmy byli rodziną. Za każdym razem, kiedy dzieje się coś ważnego, z udziałem pani Celińskiej, to zawsze jesteśmy. Dzieci też twierdzą, że najlepiej im się z nią śpiewa, że czują się z nią dobrze, że jest miła, sympatyczna. Wydaje mi się, że czują w niej prawdziwą babcię - powiedziała dyrygentka chóru Ewa Kuśnierek.

Lokalni artyści po raz kolejny pracowali dla ekipy telewizyjnej. Mimo tego dzieci były nieco przerażone. Zdawały sobie sprawę, że telewizja potrafi spłatać figla. Były podekscytowane i zaszczycone, że miały u boku nie tylko Stanisławę Celińską, ale też takie gwiazdy jak Tomasza Karolaka, Teresę Lipowską i Wojciecha Wysockiego.

Po czterogodzinnej próbie generalnej pada pytanie od reżysera, czy dzieci mają jeszcze siłę śpiewać. - Czy już są kompletnie zmęczone? - drąży Konrad Smuga. Słychać słabe „tak”. - Tak, czy nie, bo nie wiem? Zmęczone dzieci odpowiadają trochę głośniej. - Będziecie się uśmiechać cały czas? Będziecie udawać, że nie jesteście zmęczone? Będzie głośno śpiewać? - pyta reżyser. Mali artyści obiecują, że będzie dobrze. 

Ekipy i muzycy umówili się 13 grudnia, po próbie generalnej, na godz. 17.45 w kościele. Na ławkach leżały już śpiewniki. Chór „Zaczarowana Melodia” dotrzymał słowa i w czwartkowy wieczór - jak zwykle - dał z siebie wszystko. Koncert wypadł wzruszająco. Gostyńska publiczność obecna podczas nagrania usłyszała tradycyjne kolędy i pastorałki jak "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Oj maluśki, maluśki" czy "Mości gospodarzu", w niezwykłej aranżacji Macieja Muraszki. W bazylice rozbrzmiewały także piękna pastorałka Ernesta Brylla "Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska" oraz dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję. Kiedy mali artyści zaśpiewali z gwiazdami, aż ciarki przebiegały po plecach. Były duble, kilka razy słychać było głos reżysera. Ale wieczór był wyjątkowy. I trzeba to zobaczyć koniecznie dzisiaj w telewizji.

Koncert będzie mozna obejrzeć w telewizji również w drugie święto Bożego Narodzenia - 26 grudnia w TVP HD o godz. 12.25 lub w TVP Polonia o godz. 17.50.

+ 4 głosów: 5 (80%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Dariusz
  6 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Jak ktoś uważa, że ,,Przybieżeli do Betlejem'' nie jest wesołą kolędą, albo ,,Hej, kolęda, koooolęda!'', to mu chyba słoń na ucho nadepnął:-((( Dla mnie to była rewelacja. Szkoda, że nie można było kupić biletów, ale w TV i tak świetnie się oglądało.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~
  6 miesięcy temu ocena: 80%  9
  Koncert przepiękny!!! Pani Celińska i jej zespół pokazali pełen profesjonalizm. Koncert wcale nie był smutny, może tylko momentami refleksyjny. Jak ktoś woli pseudoaktorki z wadą wymowy i z gołym biustem, to mógł zmienić kanał. Pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zawiedziony
  6 miesięcy temu ocena: 57%  8
  Mimo wielkiej sympatii dla organizatorów i dumy, że nasza okolica zaistniała znów w Polsce muszę stwierdzić, że szału nie było. Faktycznie smutno i nudno. Te święta są świętami radosnymi a tu zaserwowano smuty. Szkoda !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 1111
  6 miesięcy temu ocena: 20%  7
  Tylko dla zaproszonych gości którzy dali im kase
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gosc
  6 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Byłam i nie było za kasę. To były zaproszenia a nie płatne wejściówki - bilety
  ~ Swoj
  6 miesięcy temu ocena: 13%  5
  Smutny koncert miał być bożonarodzeniowy tzn radosny a smutkiem leciało cały koncert ale co można spodziewać się jak w roli głównej Celińska
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janusz
  6 miesięcy temu ocena: 88%  4
  Swoj rzeba było oglądać kewina to by ci było wesoło
  ~ Fred
  6 miesięcy temu ocena: 33%  3
  Tradycja gostyńskich gazet portali stron itp ,informujemy po fakcie. Czyżby imprezy dla wybranych? Po co pisać że coś było, Miałem czekoladkę ale była dobra. Wesołych świąt i żetelnosci dzienikarskiej w przyszłym roku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ocochodzi
  6 miesięcy temu ocena: 71%  2
  bylo o tym trąbione od ponad tygodnia, czytamy, czytamy!!
  ~ Ala
  6 miesięcy temu ocena: 79%  1
  Przepiękny koncert oglądałam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji