Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

To był rzeczywiście „Niezły bigos”. 15-lecie Grupy „Na Fali”

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    12.11.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Przez Amatorską Grupę Teatralną Krobia. Przez Amatorską Grupę Teatralną "Na Fali" w ciągu 15 lat jej działalności przewinęło się 100 aktorów fot. Bogdan Bujak

Dawno takich tłumów nie widziała sala kinowa Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji imienia Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi, jak podczas sobotniego spektaklu z okazji 15-lecia Amatorskiej Grupy Teatralnej „Na Fali”. Zgodnie z zapowiedziami w przedstawieniu zatytułowanym właśnie „Niezły bigos” na scenie kina „Szarotka” pojawili się aktorzy, którzy przed prawie dekadą „przywdziewali” różne aktorskie maski i występowali na przeglądach i festiwalach.

R E K L A M A

Po około godzinnym spektaklu, za który występujący zebrali duże brawa, publiczność oraz zaproszeni goście podziękowali artystom-amatorom oraz ich opiekunce i twórczyni trupy Magdalenie Andrzejewskiej za lata ogromnego wysiłku i zaangażowania w rozwijanie rzemiosła artystycznego i za ich wkład „do naszej lokalnej kultury”.

– Myślę, że ta pełna sala to jest wyraz tego, co osiągneliście przez ostatnich 15 lat. Gdyby tutaj na scenie byli zawodowi aktorzy, to być może nie byłoby aż tylu widzów. (...) Gratuluję każdego występu, wspaniałych artystycznych wrażeń, których nam dostarczyliście – mówił burmistrz Sebastian Czwojda składając podziękowania i jubileuszową statuetkę na ręce Magdaleny Andrzejewskiej.

Więcej o jubileuszu przeczytasz w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dowiedz się także patriotycznym, artystycznym, smacznym i edukacyjnym Święcie Niepodległości w Borku

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sikorska
  10 miesięcy temu 2
  Będzie powtórka, tylko trzeba ustalić termin ;) Póki co z okazji 15-lecia wystawiane będą jeszcze inne spektakle: - 17 listopada o godz. 19.00 "Pompinia ma zapach pomarańczy" w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi, - 3 grudnia o 15.30 - "Wielkie zmartwienie" - w kinie "Szarotka" w Krobi, - 9 grudnia o godz. 18.00 - "Janina, dej żyć" - też w krobskim kinie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ MW
  10 miesięcy temu 1
  Można liczyć na powtórkę spektaklu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A