To była prawdziwa przygoda z ekonomią

Opublikowano:
Autor:

To była prawdziwa przygoda z ekonomią - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

16 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie wzięło udział w projekcie edukacyjnym pn. „Ferie z ekonomią”. Jest to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Szkoła w Zimnowodzie była jedną z 65 placówek z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w zajęciach oraz jedną z 5 z województwa wielkopolskiego.

Na przygodę z ekonomią zdecydowali się chętni uczniowie, którzy zamiast spędzać czas wolny przed ekranem komputera czy telewizora, postanowili wziąć udział w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. Koordynatorem zajęć była Małgorzata Fabisiak, nauczycielka WOS-u i historii w placówce w Zimnowodzie.

Warsztaty miały atrakcyjną formułę: młodzież brała udział w grach i zabawach ekonomicznych, była też z wizytą u lokalnego przedsiębiorcy i w banku. To pozwalało uczestnikom zdobywać nową wiedzę w atrakcyjny sposób m.in. z zakresu przedsiębiorczości i finansów oraz poznali podstawowe pojęcia, takie jak: popyt, podaż, konkurencja czy patriotyzm gospodarczy.

- Treści bankowe, ekonomiczne nie są zbyt łatwe. Dla uczniów ciekawe było to, że zostały one przedstawione, zaprezentowane za pomocą gier, zabaw. Nie były to pojęcia suche, trudne, nudne. Nie była to zwykła lekcja WOS-u, gdzie podawane są pojęcia, które później tłumaczy nauczyciel - wyjaśnia Małgorzata Fabisiak.

 

Oprócz miejscowego nauczyciela, zajęcia prowadził Piotr Kowalik - student Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Uczestnicy z Zimnowody udali się do banku Pekao w Śremie. Przed wizytą przygotowali pytania, które zamierzali zadać bankowcom (np. na temat zadań banku; oprocentowania lokat czy kredytów; produktów, oferowanych klientom). Był też dzień, kiedy uczestnicy projektu zwiedzili firmę „Lege Opakowania” w Koźminie Wlkp. W trakcie projektu odbyła się dyskusja o cechach osób przedsiębiorczych (najczęściej wymieniane przez młodzież to: kreatywność, pomysłowość, znajomość języków obcych, odpowiedzialność, empatia, schludny ubiór).

Więcej w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

(Zdjęcia ZS w Zimnowodzie)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE