Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

To co chcieli, wywalczyli. Kiedy rozpocznie się remont świetlicy?

› Społeczeństwo ponad rok temu    2.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mieszkańcy Sikorzyna usłyszeli od burmistrza Gostynia: Mój pomysł jest taki, aby w tym roku rozpocząć remont świetlicy.Mieszkańcy Sikorzyna usłyszeli od burmistrza Gostynia: Mój pomysł jest taki, aby w tym roku rozpocząć remont świetlicy. fot. A. Fajczyk

Społeczność sołectwa Sikorzyn (gm. Gostyń) ma żal do gminnych włodarzy i radnych, że w ciągu ostatnich kilku latach nie wykonuje się w wiosce żadnych zadań. Potrzebny był dialog. Na zebranie wiejskie zaproszono burmistrza Jerzego Kulaka. Włodarz je przyjął i do Sikorzyna przyjechał z naczelnikiem wydziału inwestycji Mariuszem Koniecznym oraz dyrektorem ZGKiM Marcinem Krawcem.

R E K L A M A

Każdy z mieszkańców, który pojawił się na spotkaniu miał nadzieję usłyszeć konkretne i logiczne wyjaśnienia - dlaczego o Sikorzynie, jeśli chodzi o planowanie inwestycji, w mijającej kadencji gostyński samorząd zapomniał?

Pierwszą część zebrania pochłonęło przemówienie gostyńskiego włodarza. Przyznał on, że nie do końca zgadza się ze złymi opiniami mieszkańców mówiącymi o tym, że gmina w wiosce nic nie robi. - Dlatego postanowiłem przyjechać tutaj do was, porozmawiać o tym, co się dzieje. Ale też po to, aby wspólnie zdecydować, co będziemy dalej robić. Nie przyjechałem wam niczego obiecywać - powiedział Jerzy Kulak.

Burmistrz Gostynia przedstawił trzy najważniejsze zadania, które według niego w wiosce powinny być zrealizowane, i na których mieszkańcom powinno najbardziej zależeć. Chodziło o remont drogi przebiegającej przez Sikorzyn i budowę chodników, położenie kanalizacji sanitarnej oraz gruntowny remont świetlicy wiejskiej.

W kwestii przebudowy świetlicy, burmistrz Kulak poinformował mieszkańców, że gmina już od 2 lat ma wykonaną dokumentację techniczną inwestycji, ale w budżecie na 2018 r. nie zabukowano ani złotówki na realizację zadania. - Być może stąd te zarzuty i żale. Ale wcale to nie oznacza, że nie możemy rozpocząć remontu. Sądzę, że spotkanie skończy się na tym, że jednak zaplanujemy coś, że znajdą się środki - mówił gostyński włodarz. W najgorszym stanie w świetlicy w Sikorzynie jest dach.

- Mój pomysł jest taki, aby rozpocząć remont świetlicy. W pierwszym rzucie możliwa jest naprawa dachu, który jest w stanie katastrofalnym. Miałyby też być wymienione okna - dodał Jerzy Kulak. Obecny na spotkaniu naczelnik wydziału inwestycji Mariusz Konieczny poinformował, że zadanie pochłonęłoby ok. 400 000 zł. Być może z tych środków udałoby się rozpocząć też naprawę instalacji grzewczej w świetlicy.

O czym jeszcze rozmawiano na spotkaniu? Jak burmistrz ma zamiar przekonać radnych, że w Sikorzynie przebudowa świetlicy jest konieczna? Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A