Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

To jest przegięcie - mówią klienci po wyjściu ze sklepu, który jest rekordzistą

› Aktualności 6 miesięcy temu    24.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 7 / 100%
A A A
Gostyń. Mroźno w marketach KiK w całej Polsce, także w Gostyniu. Tam na półkach już Boże NarodzenieGostyń. Mroźno w marketach KiK w całej Polsce, także w Gostyniu. Tam na półkach już Boże Narodzenie fot. A. Fajczyk

Wieje chłodem, dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czas zrobić inwenturę w szafie z ozdobami choinkowymi, kupić nowe bombki, lampki. Może inne ozdoby świąteczne - np. świeczniki na stół w kształcie gwiazdek? A ogrodowe lampiony szybko trzeba schować na strychu. Czytelnicy pomyślą: „jak można tak pisać w sierpniu, 4 miesiące przez Gwiazdką?”. Przecież mamy lato, wakacje, a przed nami jeszcze upały sięgające do 30 st. C.

Na porę roku, jeśli chodzi o oferowany towar, nie zwraca uwagi znana niemiecka sieć marketów. Tam od kilku dni na półkach stoją już figurki reniferów, aniołków, choinek czy brodatych Mikołajów, a także bombki i ozdobne świeczniki, wykonane w klimacie bożonarodzeniowym. Od lat widać, że sieci handlowe z gwiazdkową ofertą startowały coraz wcześniej. Ale Kik zdecydowanie pobił rekord w konkursie na najszybsze wprowadzenie do sprzedaży ozdób choinkowych i innych, związanych z Bożym Narodzeniem.

TUTAJ o niedzielnym kiermaszu książek - KLIK

Odwiedziliśmy gostyński sklep sieci Kik (to sieć dyskontów tekstylnych, działających w Polsce od 2012 r., w których można kupić nie tylko odzież, ale również elementy wyposażenia domu, artykuły przemysłowe czy różnego typu ozdoby). Kiedy wchodzi się do wnętrza marketu z nagrzanego słońcem parkingu, nie potrzeba wentylacji. Mroźno robi się od samego widoku regałów na wprost drzwi wejściowych, które są zastawione świątecznymi gadżetami na i pod choinkę, na stół, sankami. Wieje chłodem, ale klimatu świąt w ogóle nie czuć. Ekspedientki miały wystawić towar przed niedzielą handlową i kilka dni wcześniej tak zrobiły. I uśmiechają się tylko na widok zaskoczonych klientów. A tym ostatnim wcale się to nie podoba.

- To jest przegięcie. Dziwnie to wygląda. Przesadzili - komentuje większość wychodzących ze sklepu.
 

- Nie lubię czegoś takiego. Nie lubię, kiedy w galeriach czy sklepach puszczane są kolędy zbyt wcześnie. To obrzydza święta. Zawsze mnie to irytowało. Jest jeszcze przecież aspekt religijny. Ozdoby bożonarodzeniowe i inny towar świąteczny powinien pojawiać się w sklepach na przełomie listopada i grudnia, w połowie listopada najwcześniej - zauważyła jedna z klientek.

- Może na magazynie mają zapas towaru z ubiegłego roku? - zastanawia się inny klient. - Chociaż śmiesznie to wygląda - dodaje.
 

Wygląda na to, że przy wystawianiu bożonarodzeniowego asortymentu na sklepowe półki do lamusa odchodzi zwyczajowy termin „po Wszystkich Świętych”. Kik nie czekał z rozpoczęciem sprzedaży. „Przeskoczył” rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Halloween (chociaż gadżety z tym zwyczajem związane stoją obok bożonarodzeniowych, to „giną w tłumie”), przeskoczył też 1 listopada.

Nawiedzenie kopii obrazu Królowej Polski w Pępowie - TUTAJ

To niezły wyczyn. W ten sposób Kik wygrał z innym niemieckim dyskontem. W marketach Lidl figurki Mikołajów z czekolady pojawiły się w ubiegłym roku w połowie października. I ten termin już wydawał się klientom zbyt wczesny. Jaki będzie kolejny rekord w wystawianiu do sprzedaży okolicznościowego asortymentu? Wielkanocna  oferta w sieciach handlowych jeszcze przed sylwestrem?

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Julia
  6 miesięcy temu ocena: 100%  5
  A co mogą za to pracownice? Już nie macie tematów do pisania? Serio to aż tak ważne dla ludzkości żeby o tym pisać? Żałosne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ WXX
  6 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Ignorować i omijać łukiem niech mają święta .Personej temu nie winien
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Heh
  6 miesięcy temu 3
  No i?? Komuś stała się krzywda?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maria
  6 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Te kobiety tylko tam pracują. Jak mają wyłożyć ten towar to wykładają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gigi de A-GOSTIN-O
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Bożonarodzeniowy marketing na początku grudnia to i tak za wcześnie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji