Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

To nie jest ścieżka na dzisiaj, ale na jutro i pojutrze

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    28.12.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Budowa ścieżki rowerowej Gostyń Kunowo zostanie zakończona w przyszłym 2018 rokuGostyń. Budowa ścieżki rowerowej Gostyń Kunowo zostanie zakończona w przyszłym 2018 roku fot. A. Fajczyk

Kolejny odcinek ciągu pieszo-rowerowego, który połączy Kunowo z Gostyniem, oddano do użytku na początku grudnia. - Nie ma tak szerokiej ścieżki rowerowej w najbliższej okolicy - mówił zadowolony Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, podsumowując zakończenie IV etapu inwestycji, związanej z budową ścieżki z Gostynia do Kunowa. Ma ona szerokość 3,5 metra, a gostyński włodarz chce, aby obiekty dla cyklistów i pieszych o takich wymiarach stały się gostyńskim standardem.

R E K L A M A

TUTAJ o zamiarach burmistrza Gostynia, związanych z terenem przy gostyńskiej farze

Ciąg pieszo-rowerowy ma długość ponad 850 m, biegnie przy drodze wojewódzkiej 434 (po prawej stronie, jadąc od Gostynia) i prowadzi przez łąki, od granicy miasta do zjazdu do Ostrowa. Nawierzchnia powstała z masy bitumicznej (asfaltu). Realizacją zadania zajęła się firma Drogbud z Grabonoga. Prace trwały około miesiąca.

- To jest konsekwencja decyzji radnych sprzed kilku lat, dotyczącej połączenia Gostynia i Kunowa ścieżką rowerową z prawdziwego zdarzenia. (...) Nie jest to ścieżka na dzisiaj, ale na jutro i pojutrze - mówił Jerzy Kulak na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu, 14 grudnia. - Chcemy, aby w przyszłości wszystkie ciągi pieszo-rowerowe - przy których powstawaniu gmina będzie inwestorem lub będzie je współfinansować - były już o takiej szerokości. Obserwujemy wzrost natężenia ruchu cyklistów i pieszych - między innymi w stronę Goli. Szkoda, że tej ścieżki nie wybudowaliśmy trochę szerszej, ale uczymy się na błędach, mamy wnioski na przyszłość - dodał włodarz.

Odcinek ścieżki rowerowej, wykonany w 2017 r., powstał na ziemiach, które gmina Gostyń przejęła nieodpłatnie od byłej ANR. Do całkowitego zakończenia dużej, kilkuletniej inwestycji, mającej na celu połączenie ciągiem pieszo-rowerowym Gostyń z Kunowem, pozostało niewiele - wykonanie ostatniego fragmentu ścieki oraz kładki przez kanał Obry. Na realizację ostatniego etapu zadania gostyńscy radni - w budżecie na 2018 r. - zarezerwowali 1 250 000 zł (w tym 250 tys. zł na wykupy gruntów od prywatnych właścicieli).

Studio Otwartych Możliwości w Bodzewie. Co to jest?

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ Ewa
  9 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Po co taka szeroka ta ścieżka?
  ~ znowu kawałek
  9 miesięcy temu ocena: 50%  6
  Który etap ścieżki do Kunowa jest już budowany? Czy nie można zrobić raz i porządnie całości? Chyba że burmistrz chce się chwalić każdym kawałkiem osobno.
  ~ do do
  9 miesięcy temu ocena: 33%  5
  Nawet kłamać nie potrafisz? Ścieżka na całości? Czego całości , drogi Poniec - Krobia? Czy kolejny tylko fragment , a przed nami kolejne planowanie 10 pozostałych fragmentów ścieżek? Tak to jakby w gminie chcwalili się budową ścieżki Gostyń - Ostrowo. Daj spokój, nie zazdrość, i na przyszłość buduj ścieżki o odpowiedniej szerokości (3,5m) jak robią to mądrzejsi od ciebie.
  ~ do znowu frustracja
  9 miesięcy temu 4
  Dlaczego znowu wylewasz swoją złość. Powiat właśnie skończył bardzo ładną ścieżkę między Pudliszkami i Karcem. Ścieżka gotowa na całości a nie na fragmencie. Robi wrażenie, a Ty może właśnie pokazujesz cechy frustrata, że starosta i burmistrz Krobi wybudowali naprawdę fajną i potrzebną rzecz.
  ~ znowu frustracja
  9 miesięcy temu ocena: 67%  3
  To nie powiat gostyński. Nie ma chwalenia się drobnostkami. Można budować ścieżkę tam gdzie jest się właścicelem gruntu.Pomyśl zanim napiszesz bo wychodzisz na frustrata
  R E K L A M A
  ~ Zainteresowany
  9 miesięcy temu ocena: 75%  2
  A oświetlenie przewidują takie jak np na trasie Gostyń-Gola?
  ~ kumaty
  9 miesięcy temu ocena: 50%  1
  po co ci oświetlenie w szczerym polu weź latarke trza oszczedzac
  R E K L A M A