Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

To wielka sprawa! Makieta zabytkowej fary przekazana

› Historia ponad rok temu    24.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary otrzymało wykonaną przez Stanisława Lisieckiego makietę zabytkowego kościoła farnego w GostyniuTowarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary otrzymało wykonaną przez Stanisława Lisieckiego makietę zabytkowego kościoła farnego w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary wzbogaciło się o skrupulatnie wykonaną makietę zabytkowego kościoła pw. Świętej Małgorzaty w Gostyniu.

Wręczenie miniatury odbyło się wczoraj, 23 lutego, po zakończeniu walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego organizacji, w sali Muzeum w Gostyniu.

Jak o sakralne zabytki dbają radni z gminy Borek? KLIK

Makieta kościoła farnego została wykonana przez mieszkańca Gostynia - Stanisława Lisieckiego, ojca Lucyny Lisieckiej, która działa w zarządzie Towarzystwa. Dzieło powstało z blachy i drutu, nie użyto w nim materiałów z drewna. Stanisław Lisiecki pracował nad makietą mniej więcej przez rok. W imieniu autora, miniaturę, na ręce Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary, przekazała pani Lucyna.

- To wielka sprawa, jesteśmy bardzo wdzięczni - powiedział zadowolony ks. prałat Artur Przybył. - Jako wyraz naszej wdzięczności pragniemy wręczyć na ręce pani Lucyny, aby przekazała ojcu, nasz piękny album o gostyńskiej farze. Cieszymy się, że tata ma takie hobby, i że tak pięknie makietę wykonał - dodał.

Jakie są plany, co do dalszych losów miniatury kościoła farnego w Gostyniu? Gdzie wyznaczono dla niej miejsce? O tym podczas piątkowego spotkania opowiedział Zdzisław Kamiński, prezes Towarzystwa.

Szczegóły w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!