Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Toaletą tego nie wrzucisz. Sytuacja powtarza się nagminnie

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    6.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Prezes Paweł Wujek pokazuje obraz nędzy i rozpaczy, jaki można znaleźć w rurach kanalizacyjnych - na zdjęciu pompa wykorzystywana w przepompowni ścieków w PiaskachPiaski. Prezes Paweł Wujek pokazuje obraz nędzy i rozpaczy, jaki można znaleźć w rurach kanalizacyjnych - na zdjęciu pompa wykorzystywana w przepompowni ścieków w Piaskach fot. Fotomontaż

Na straszny odór w związku z wybiciem w ostatnim czasie kanalizacji sanitarnej w okolicy Osiedla Marysin w Piaskach zwraca uwagę jeden z naszych Czytelników. Jego obawy w szczególności budziło niebezpieczeństwo przedostania się nieczystości do pobliskiej rzeki Malińczy.

– Nie ma takiej możliwości ponieważ wyciek był po drugiej stronie drogi – informuje Paweł Wujek, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Piaskach.

Przy okazji awarii okazało się, co też właściciele posesji podłączonych do piaskowskiej kanalizacji wrzucają do toalet. I nie tylko do nich, bo trudno sobie wyobrazić, aby przez kompakt w łazience przeszła butelka 0,7 l po wódce czy całe owoce znalezione w rurach.

Ale największy problem stanowią szmaty, bandaże, papierowe ręczniki a przede wszystkim chusteczki nawilżające, które się nie rozpuszczają. One powodują zatory, a w konsekwencji wybijanie z nieczystości. 

– Sytuacja taka powtarza się nawet kilka razy w miesiącu – oznajmia P. Wujek.

Wrzucanie odpadów, które nigdy nie powinny trafić do kanalizacji sanitarnej może w konsekwencji doprowadzić do przegrzania i spalenia się pomp. Koszt jednego urządzenia to kilkanaście tysięcy złotych.

Czytaj także: młody kierowca pijany nie był, za to "na haju"

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rufus
  5 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Przez parę godzin pracownicy ZUK stali przy samej Malinczy i przepłukiwali ją wodą pod cisnieniem. Wątpię czy spowodowane było to suszą, czy też czymś innym. Również widziałem, że razem z zakopywaniem odchodów w lesie, prowadzone były prace przy Malinczy. Ponadto sprawa unoszącego się odoru od odchodów trwała przeszło 2 tygodnie - tyle zajęło władzom ich zakopanie? Pozostaje pytanie - Czy dziennikarz zbierający informacje nie dotarł do tego faktu? Czy też jest to zbyt niewygodne dla Ośrodka Marysin, żeby o tym napisać?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pi
  5 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Jeżeli nie ma możliwości przedostania się nieczystości do Malinczy to ok. Ale co pracownicy ZUK wężami podłączonymi do pobliskiego hydrantu spłukiwali ze skarpy Malinczy między mostem a jej ujściem do rur wkopanych na wysokości boiska sportowego? Nie wiem co to było, ale na pewno nie była to trawa, zalegająca na skarpie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Piaskowianin
  5 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Chciałbym zauważyć jedną rzecz: "właściciele posesji podłączonych do piaskowskiej kanalizacji wrzucają do toalet..." Toż to jest największe kłamstwo i przekręcenie całego artykułu. Za bandaże obecne w rurach oraz wszelkiego rodzaju szmaty odpowiedzialny jest Ośrodek Marysin. Gdzie więcej bandaży oraz starych szmat sie używa? Zresztą wystarczy zapytać mieszkanców pobliskich posesji. Pół Piasków huczy o tym "newsie", nie rozumiem zatem określenia tego mianem właścicieli pobliskich posesji. To zwykłe przekłamanie..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  To niech jakoś rozwiąże ten problem przecież On Jest prezesem ludzie mają to za Niego rozwiązać? Chyba kasę dostaje nie za bezczynne siedzenie mam racje? ... cały czas na patencie się slizga Pallas teraz komunalka i jak zawsze nic nie robi a sory pozory
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji