Tomczak uratował Kanię Polcopper

Tomczak uratował Kanię  Polcopper - Zdjęcie główne

Rezerwowy Marcin Tomczak poprowadził Kanię Polcopper do zwycięstwa 2 : 1 w meczu z Olimpią Koło. Wychowanek gostyńskiego klubu zdobył dwa gole w tym pojedynku, a decydujące trafienie zaliczył w doliczonym czasie gry.

Po bramce Filipa Zborowskiego w 43. minucie goście prowadzili w Gostyniu 1 : 0 i drużyna Jędrzeja Kędziory była w trudnej sytuacji. Kania Polcopper długo nie mogła znaleźć sposobu na defensywę Olimpii. Dopiero w 74. minucie stan rywalizacji wyrównał Marcin Tomczak, który pojawił się na boisku w 55. minucie. Defensor gostyńskiego został bohaterem sobotniego meczu, bo w doliczonym czasie gry wyręczył zawodników ofensywnych gostyńskiej Kani Polcopper i zdobył zwycięską bramkę. Gol ten przedłuża szanse Kani Polcopper na utrzymanie w czwartej lidze.

Kania Polcopper Gostyń - Olimpia Koło 2 : 1

0 : 1 - Filip Zborowski (43')

1 : 1 - Marcin Tomczak (74')

1 : 2 - Marcin Tomczak (90+3)

Kania Polcopper: Banaszak - Ł. Hajduk, Krzyżostaniak, Gendera, T. Hajduk, Fechner (80' M. Olejniczak), Mucha, Chwaliszewski, Aksamit, Wachowski (55' Tomczak), Przewoźny (59' Baziór)