Trener zapewnia Wiśle wygraną. W doliczonym czasie

Trener zapewnia Wiśle wygraną. W doliczonym czasie - Zdjęcie główne

Nie brakowało emocji w pierwszych wiosennych spotkaniach ligi okręgowej. Wiśle Borek Wielkopolski zwycięstwo zapewnił w doliczonym czasie gry grający trener Tomasz Gawroński. Krobianka Krobia przegrywała z Juna-Trans Stare Oborzyska 1 : 3, a wygrała 5 : 3, natomiast Zjednoczeni Pudliszki po pierwszej połowie prowadzili 3 : 0 i byli bliscy roztrwonienia całej przewagi po zmianie stron.

Krobianka Krobia podejmowała na własnym boisku Juna-Trans Stare Oborzyska. Goście po udanej końcówce pierwszej połowy prowadzili już 1 : 3. Trener Dariusz Wiśniewicz jednak wierzył w swój zespół. Po przerwie gospodarze bardzo szybko wzięli się do odrabiania strat i w 65. minucie prowadzili już 5 : 3. - W ofensywie potrafiliśmy dojść do kilkunastu sytuacji bramkowych. Skuteczność przyjdzie, więc tym się nie martwię. Po tym meczu widać, że musimy popracować nad organizacją gry w defensywie całego zespołu – podzielił się spostrzeżeniami Dariusz Wiśniewicz. W Pudliszach Zjednoczeni prowadzili z Spartą Miejska Górka w 24. minucie 3 : 0. Goście postanowili w tym meczu jeszcze powalczyć i w drugiej połowie zdobyli dwie bramki. Do wyrównania nie zdołali już doprowadzić. – Zagraliśmy dobre pierwsze 30 minut. W drugiej połowie prezentowaliśmy się już słabo - powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki Andrzej Lokś. W ostatnich sekundach rozstrzygnęło się niedzielne spotkanie pomiędzy Dębem Kębłowo a Wisłą Borek Wielkopolski. W doliczonym czasie gry na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Gawroński i zdobył bramkę na 1 : 2 dla Wisły. Sędzia powiedział, że jest to ostatnia akcja, dlatego zdecydowałem się na uderzenie. Rzadko strzelam takie bramki - mówi Tomasz Gawroński.

Krobianka PINSEL-PETER Krobia – Juna-Trans Stare Oborzyska 5 : 3 (1 : 3)
5 : 3 – Krystian Jędryczka (65’)
Krobianka: Dembski – Górkowski, Mikołajczak, Kluczyk, Knapp, Chwaliszewski, Kędziora (85’ Baranowski), M. Urbański, Borowczyk, J. Urbański, Jędryczka (65’ Sarbinowski)

Zjednoczeni Pudliszki – Sparta Miejska Górka 3 : 2 (3 : 0)
1 : 0 – Remigiusz Jerszyński (6’)
2 : 0 – Filip Bzdęga – z rzutu karnego (14’)
3 : 0 – Adam Majchrzak (24’)
3 : 1 – z rzutu karnego (64’)
3 : 2 – (79’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Kurasiak, P. Bzdęga, Głoskiewicz, Majchrzak, Wyskok, Józefiak (80’ Ratajczak), A. Kaczmarek (73’ Płoszajczak), Paszek (84’ Pajkert), P. Kaczmarek, Jerszyński (61’ Andrzejewski)

Dąb Kębłowo – Wisła Borek Wielkopolski 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 – (18’)
1 : 1 – Adrian Derwich (52’)
1 : 2 – Tomasz Gawroński (90+4)
Wisła: Kędzia (14' Wiza) - Baran (46' B. Gościniak), Gawroński, Juskowiak (93' Dopierała), P. Gościniak, Derwich, Grzemski, Konieczny, Urbaniak (46' Marciniszyn), Tomczak - Robak