Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Tropili błędy i zadawali pytania

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    13.11.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Halina Radoła

Agnieszka Frączek – autorka książek edukacyjnych dedykowanych najmłodszym czytelnikom, doktor habilitowana nauk humanistycznych, germanistka i leksykograf, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim – gościła w filii naszej biblioteki w Daleszynie.

 

Była to już druga wizyta pisarki w tym miejscu. Poprzednia odbyła się w 2011 r. i została udokumentowana pięknymi zdjęciami w kronice szkoły i na gazetce przygotowanej specjalnie z okazji spotkania z dziećmi z klas 1-3 w miejscowej podstawówce.

R E K L A M A

Spotkanie miało formę spontanicznego dialogu między pisarką a uczestnikami. Autorka ponad osiemdziesięciu książek od razu nawiązała kontakt z dziećmi, cierpliwie odpowiadała na ich pytania, ale również sama je zadawała. Czytała fragmenty swoich wierszy, opowiadała o małym Julku z książki „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Wspólnie z uczniami tropiła błędy językowe, jakie najczęściej zdarza się nam popełniać na co dzień. Po spotkaniu można było kupić książki i uzyskać autograf Agnieszki Frączek.

Poszczególne klasy zrobiły sobie także pamiątkowe fotografie z autorką znaną z podręczników szkolnych.

Czytaj także: Szukamy odważnej kobiety do udziału w metamorfozie.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A